JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Vašek Fejfar v Přerově vyhrál a je opět mezi špičkou divize TAX

Motorismus   (23.08.2010)

Přerov - Velmi dobrým výkonem se prezentoval při šestém závodě Mistrovství Evropy v autokrosu v Přerově lužanský jezdec Václav Fejfar. Ve známém Údolí mamutů vyhrál všechny jízdy, ve kterých se představil. Stal se celkovým vítězem tréninků v divizi TAX. Poté vyhrál první jízdu, druhou jízdu a třetí kvůli šetření auta vynechal. To nejcennější vítězství si ponechal pro nedělní finále. Tady dominoval před Rusem Kvašninem (Renault Clio), Ladislavem Brožkem (Ford Focus) a Pavlem Soročinským (Škoda Fabia). Teprve na nimi dojeli Egg, Koršunov a dosud vedoucí Pleskovas.

"Nebylo to vůbec jednoduché. Na autě se pracovalo od závodů v Pace, ale týden před závody jsme opět provedli celkovou repasi naší Škody Fabia a objevili i několik skrytých závad. Tady v první jízdě nejelo auto úplně na sto procent, ale přesto jsem vítězství před Kvašninem uhájil. Druhá i finálová jízda se nám vydařily velmi dobře a teď už se těšíme na další závody do Maďarska," říká spokojený Fejfar.

Vašek Fejfar zaznamenal "české double", neboť vyhrál oba závody na české půdě zařazené do seriálu ME. Přerovské vítězství je jeho již osmnácté vítězství dosažené při závodech ME a na trati v Přerově vyhrál "Evropu" již potřetí. V případě úspěchu v maďarském Nyirádu za týden by se již mohl dostat dokonce do čela ME. Zatím mu patří čtvrtá pozice, ale po škrtnutí nejhoršího výsledku u všech jezdců ztrácí na první místo pouhé tři body.

V Přerově závodili ještě dva zástupci z Autoklubu Nová Paka: Jiří Svoboda dokončil závody na sedmnácté pozici divize 3A a Ivana Kuželová na šestém místě v Junior buggy. Celkově je v Euraca Cupu devátá.

Sedmý závod v Nyirádu se jede již o víkendu a Václavu Fejfarovi přibudou domácí soupeři Kárai (v Přerově měl startovat, ale zničil se mu již podeváté motor!) a Emödi, kteří v Přerově nestartovali. Pavel Vydra

Václav Fejfar v čele závodů v Přerově.
Foto: Michaela Havlová

Foto

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 4. 2. 2012
svátek má Jarmila 
Reklama
Reklamní banner
Reklama

Toto je Flash objekt.