JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Házenkáři Jičína jsou mistry republiky

Házená  -  HBC Jičín   (12.05.2013)

Jičín - Házenkáři Jičína v pozici lídra extraligové soutěže hostili v neděli celek TJ Cement Hranice. Před zcela vyprodanou halou svého soupeře porazili a dvě kola před koncem extraligy si zajistili mistrovský titul.

HBC Ronal Jičín - TJ Cement Hranice 25:20 (13:9)

Od začátku utkání se ve střílení branek střídala obě družstva a až na konci prvního poločasu se domácím podařilo odskočit na větší brankový rozdíl, do šaten se odcházelo za stavu 13:9.

V úvodu druhého poločasu se domácím podařilo náskok ještě navýšit a ve skvělé atmosféře zcela zaplněné haly dotáhli utkání do vítězného konce. To znamená, že dvě kola před koncem extraligové soutěže si zajistili zisk mistrovského titulu, což je vůbec první seniorská medaile v historii klubu HBC Jičín. (maž)

Sestava a branky Jičína: Kurial, Veverka - Zeman 2, Vocásek 7, T. Babák 5, Bareš 1, Král 5/2, Weintrit, Naimann, Drbohlav 2, Lepieš 1, Brchaň, Kvasnička 1, Kraus 1.

Fakta - sedmičky 3/2:2/1, vyloučení 6:3, ČK 0:0, diváků 1160. Rozhodčí Skružný, Kavulič.