JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Ženy BSK TJ Jičín 3. ve Východočeské lize žen

Basketbal   (03.04.2017)

Jičín - Po 6. místě v základní skupině zdolaly úspěšně basketbalistky BSK TJ Jičín v play-off soupeřky z Týniště nad Orlicí a postoupily do Final Four soutěže. V prvním utkání FF podlehly Hradci Králové, ale v utkání o 3. místo porazily Novou Paku a do Jičína přivezly bronz.


Komentář trenérky Anity Podzimkové

Účast na finálovém turnaji byla pro nás příjemným zakončením sezony, protože naše výsledky během základní části byly průměrné. Do play-off jsme nastupovaly z 6. místa proti Týništi nad Orlicí. Naše vzájemné zápasy byly vždy s Týništěm vyrovnané a oba jsme v základní části těsně prohrály. První utkání play-off jsme prohrály v Týništi pouze o 2 body a druhý zápas doma jsme musely vyhrát minimálně o 3 body, pokud bychom chtěly pomýšlet na postup. Ve VČL žen se hrají v play-off 2 zápasy a o postupujícím v případě rovnosti rozhoduje skóre. Nedělní odvetný zápas byl celý v naší režii a Týniště jsme jasně přehrály 53:38 a postoupily na závěrečný turnaj Final Four.

V sobotním semifinále Final Four nás čekal domácí celek Hradce Králové, jasný vítěz základní skupiny, pouze s jednou prohrou. Pouze první poločas jsme s Hradcem dokázaly držet krok. Po dvou čtvrtinách jsme ztrácely pouze 6 bodů (21:27). Po změně stran už protihráčky ukázaly svoji sílu a měly vývoj zápasu pevně ve svých rukou. Nám se přestala dařit střelba a nefungovala nám ani obrana. Ve druhém semifinále přehrály hráčky Hořic 50:43 Novou Paku.

V boji o třetí místo jsme neměly co ztratit a věděly jsme, že s Pakou můžeme hrát vyrovnaně, i vyhrát. Byl to úplně jiný zápas než proti Hradci Králové. Všechny naše hráčky daly do utkání vše, dařilo se střelecky, nasazení v obraně a bojovnost nutily soupeřky k chybám. Ve druhé čtvrtině jsme si vytvořily desetibodový náskok, který se nám po zbytek zápasu podařilo udržet a vyhrát 61:48. Třetí místo VČL je naše. Ve finále potvrdil roli favorita tým Hradce Králové a přehrál Hořice 53:45.

Celá sezona byla trochu rozpačitá, ale ukázala nám, že když chceme, dokážeme zabojovat a semknout se. Určitě za to může náš skvělý kolektiv, protože i když se nedaří, jsme jeden tým i mimo hřiště. (BSK)

Foto: Bára Kůtková

Foto

Foto

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka