JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Václav Procházka a Romana Cvejnová vítězí v Jarní šedesátce

Kuželky   (04.04.2017)

Jičín - Jičínská kuželkářská tour 2016/17, čtyřdílný seriál turnajů pro neregistrované, má úspěšně za sebou všechny tři díly základní části. Je tak rozhodnuto o finalistech. Rozuzlení postupové hádanky přinesl 6. ročník Jarní šedesátky. Turnaj se hraje v netradiční disciplíně, tzv. dětské šedesátce, kdy se po třech hodech v dorážce opět postaví všechny kuželky. Každý účastník může startovat maximálně dvakrát (dráhy 1-2 a 3-4), do výsledkové listiny se počítá pouze vyšší výkon.

Mezi muži byl letos suverénně nejlepší Václav Procházka, kterému start opravdu sedl a počítadlo se mu zastavilo až na hodnotě 316 bodů. Opravdu skvělý výkon! Magickou hranici tří set bodů pokořil i druhý Michal Novák (300), který o jedinou kuželku předčil Milana Nováka (299). Čtvrtý skončil Alexandr Řehořek (295), který tak jde do finálového turnaje z průběžné první pozice se ziskem 115 bodů. Na druhé místo se posunul vítěz Jarní šedesátky Václav Procházka (104 bodů), na kterého ztrácí jediný bodík Ladislav Rolc.

To mezi ženami byla Jarní šedesátka daleko vyrovnanější a nejlepší trio se vešlo do rozdílu pouhých dvou kuželek. Právě o ně předčila Romana Cvejnová (290) Šárku Rychtářovou s Janou Zachovalovou (obě 288), mezi kterými o stříbru a bronzu rozhodl až druhý nához (263 a 249)! Do finále vstoupí z první pozice Romana Cvejnová (51 bodů) s minimálním náskokem před Šárkou Rychtářovou (50 bodů) a Denisou Starou (45 bodů). (jk)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka