JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Po dvou porážkách jičínští fotbalisté opět naplno bodovali. Vyhráli v Chlumci

Fotbal   (10.04.2017)

Jičín - K dalšímu utkání krajského přeboru cestovali jičínští fotbalisté na "horkou" půdu do Chlumce. Věděli, že je nečeká lehké utkání, ale po dvou porážkách již nutně potřebovali bodovat. V řadách domácích nastoupil na postu stopera exligový David Homoláč.

FK Chlumec n/C A - SK Jičín 0:3 (0:2)

Na kvalitní, ale měkké trávě začal Jičín aktivně, hned v úvodu se do slibných pozicí dostal Voldán, ale branku neohrozil. V 9. minutě zatáhl Klaban míč po levé straně, jeho přihrávku ale Voldán zakončil slabou střelou. O minutu později domácí hráč hlavičkuje nehlídaný po rohu těsně nad Pušovu branku. V 19. minutě po útoku domácí střílí z vápna těsně nad branku. Jičín hraje dobře až k vápnu, tam ale množství nadějných akcí končí špatným finálním řešením. Ve 30. minutě doráží domácí Kučera z bezprostřední blízkosti, Puš ale likviduje. Branky se Jičín dočkal ve 38. minutě, kdy Kocourek našel Meszároše, který od brankové čáry přihrál před branku Tomáši Klabanovi a ten "několik centimetrů" od brankové čáry neměl problém dopravit míč do sítě. Jičín vede 0:1. Ve 41. minutě zahrozili i domácí, když jejich TK z hranice vápna Puš jen s námahou zlikvidoval. O minutu později nacentroval zprava do vápna Voldán a Meszároš krásně z voleje uklidil míč k levé tyči chlumecké branky a zvýšil na 0:2. Tímto výsledkem také skončil poločas.

Ve druhém poločase se dalo čekat, že domácí vrhnou všechny síly do útoku a tím se otevřou možnosti pro brejky Jičína. Ve 47. minutě se před brankou ocitl v dobré šanci Kocourek, ale vystřelil slabě. Z následného útoku domácích dvakrát zachraňoval jičínský brankář. V 50. minutě vysunul Kocourek Meszároše, ten šel sám, ale ránou pouze sestřelil vybíhajícího brankáře Kukala, od něhož šel míč těsně vedle branky. Domácí se stále snaží vstřelit kontaktní branku, Jičín ale dobře brání. Začínají přibývat, hlavně na straně domácích, žluté karty. Trojice rozhodčích je pod narůstající kritikou domácí lavičky i diváků. Poslední větší šanci mají domácí v 81. minutě po levé straně. V 89. minutě založil Šaroun z vlastního vápna dlouhou přihrávkou útok po pravé straně, na jehož konci byl Kocourek, který sám před brankářem pojistil vítězství Jičína třetí brankou. Výsledkem 0:3 také utkání skončilo.

Výkon byl hlavně v prvním poločase kvalitní, hráči odpovědně plnili pokyny trenéra a výsledkem bylo cenné vítězství a zisk tří bodů, které Jičín stále drží v popředí tabulky.

"Jsem rád, že jsme na horké půdě v Chlumci zastavili sérii neúspěšných výsledků a výkonů. První poločas jsme dobře a poctivě hráli v defenzivě, navíc jsme na jeho konci přidali dvě branky. Druhý poločas jsme už tak aktivní nebyli a můžeme být rádi, že domácí nevstřelili kontaktní branku, která by jim dodala ještě větší sílu ke snaze vyrovnat. Výborný výkon podala trojice rozhodčích, která byla pod neustálým tlakem domácí lavičky a jejich příznivců," uvedl jičínský trenér Jeník. (kla)

Sestava Jičína: Puš - Bucek, Ulvr, Macháček, Materna - Míka, Miler - Kocourek, Voldán (80. Vacek), T. Klaban I (74. Nálevka) - Meszároš (86. Šaroun).

Fakta - ŽK 6:2, ČK 0:0, diváků 150. Rozhodčí Ondřej Čejchan.

Branky: 38. Klaban, 42. Meszároš, 89. Kocourek.