JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Crossgolfista Vráťa Jedlička stříbrný na turnaji v Jedlové

Ostatní   (25.04.2017)

Jičín - Víkend plný crossgolfu proběhl na sjezdovce u Rokytnice v Orlických horách a v jejím blízkém okolí. Přestože předpověď počasí nevěstila nic optimistického, tak se překvapivě v sobotu i v neděli objevilo na startu 40 hráčů. Jičíňáci chtěli zopakovat medailové umístění z minulého turnaje a v šestičlenné sestavě se vrhli na strmá úbočí i do lesa se zbytky sněhu.

V sobotním turnaji kategorie A se hrála základní část na 12 jamek. Vráťa Jedlička se se svojí strojovou hrou vůbec nemýlil, navíc ho brzy úspěšné údery přivedly do naprosté pohody a svůj výkon ještě zvyšoval. Po základní části se po zásluze objevil na 2. místě, pouhý úder za vedoucím, téměř domácím, R. Horským. Do finále na tři jamky se ještě probojovali i další Jičíňáci: Milan Raulím v přímém kontaktu s nejlepšími, dále Petr Čeřen už s mírnou ztrátou. Mezi 16 vyvolených do finále nakonec proklouzl jen tak tak i Míra Jedlička, když postoupil až z dodatečného rozstřelu (ze čtyř postupoval pouze jeden).

Finále až nadpozemsky zahrál předseda České asociace extrémního golfu F. Šrámek z Prahy a jeho sedm ran za celé finále ho katapultovalo až na samý vrchol turnaje (47 - 40+7). Stříbrný pohár zásluhou V. Jedličky putuje do Jičína (49 - 38+11) a bronz pro pořadatelskou Dobrušku vybojoval vítěz základní části R. Horský (51 - 37+14). Dalším Jičíňákům už finále moc nesedlo, a tak na děleném 8. místě skončil Milan Raulím (55 - 40+15), rovněž dělené 12. místo obsadil Petr Čeřen (60 - 44+16), dělené místo bral i 14. M. Jedlička (61 - 49+12) a 21. Petr Berný dostal ocenění za 3. místo mezi seniory. Míla Petrová nezahrála podle představ a mezi nejlepší ženy se neprosadila. Kategorii družstev vyhrála domácí Dobruška, když rozhodující body přidala fantastická Lenka Zemanová, která hrála i finále, které jí ovšem nakonec nevyšlo.

V neděli v turnaji kategorie B O pohár KEG Dobruška pořadatelé postavili trať v obráceném směru a jen na 10 jamek. Za jemného sněžení se 40 hráčů vydalo do prudkých svahů, ale už s nabytými sobotními zkušenostmi, což většině hráčů pomohlo a celková úroveň stoupla. V. Jedlička pokračoval ve skvělé hře a znovu šel spokojeně na oběd po základní části, opět jako 2. hráč a se ztrátou jediného úderu. Bohužel nedokázal zopakovat výkon z finále ze soboty a spadl na nepopulární 4. místo (48 - 34+14). Vítězství ze základní části dokázal udržet J. Stehlík z Prahy (43 - 33+10), o 2. místě rozhodl rozstřel, úspěšnější byl F. Šrámek z Prahy (47 - 37+10) před R. Horským z Dobrušky (47 - 34+13). Na dělené 7. místo klesl z nadějného 4. místa M. Raulím (49 - 35+14) a 10. skončil M. Jedlička (52 - 41+11). M. Petrová statečně bojovala, ale na oceňovaná místa to nestačilo.

Hráči s jednou holí tak zažili jak krásné sluníčko, tak chvílemi i silné sněžení, ale hrozivá předpověď počasí se naštěstí nepotvrdila. Všichni si tak užili aprílový víkend s pohodovými lidmi na skvěle připraveném turnaji v horském terénu, kdy se hrálo nahoru i dolů. Více o turnaji na stránkách České asociace extrémního golfu www.caeg.cz. (gmj)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka