JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Nevydařená premiéra jičínských judistů v extralize

Judo   (28.04.2017)

Jičín - Ve čtvrtek 27. dubna zahájili jičínští judisté po více než 12 letech extraligovou soutěž ročníku 2017 na domácím tatami. Utkali se formou dvojzápasu s vysoce favorizovaným celkem Judoclub Liberec.

Jičínský celek se představil v následující sestavě: v kategorii do 66 kg nastoupil juniorský reprezentant ČR Michal Černý, do 73 kg Matěj Sedmidubský, do 81 kg Michal Vaníček, do 90 kg Petr Matějka a nad 90 kg slovenský reprezentant Matej Hajas. Připraveni nastoupit byli Tomáš Vaníček, Matyáš Rejchrt a Miloš Steklý.

V libereckém celku se představili tři účastníci z uplynulého víkendového ME ve Varšavě, do 66 kg David Pulkrábek, do 90 kg slovenský reprezentant Peter Žilka a nad 90 kg polský reprezentant Kamil Grabowski. V týmu dále startovali do 73 kg bývalý vynikající reprezentant ČR David Dubský a do 81 kg Mohammad Jamshid, mistr světa 2015 v jiu jitsu.


SKP JUDO Jičín - Judoclub Liberec 1:4

V kategorii do 66 kg držel do poloviny utkání naděje domácích na vítězství junior Michal Černý, když jeho soupeř Pulkrábek byl napomínán za pasivní způsob boje. Poté se však projevila zkušenost libereckého borce a technikou seoi nage získal vysoké vedení a v utkání zvítězil.

V kategorii do 73 kg se utkal Matěj Sedmidubský s Davidem Dubským. Zkušený liberecký judista v utkání zvítězil nádherně provedenou technikou uchi mata před časovým limitem.

Za stavu 0:2 nastoupil k utkání v kategorii do 81 kg v současné době nejlepší jičínský judista Michal Vaníček. Michal podal vynikající výkon, v polovině utkání bodoval technikou seoi nage a v jeho závěru bylo utkání ukončeno pro pasivní způsob boje libereckého judisty. Michal tak snížil nepříznivý stav na 1:2.

Poté si na tatami odbyl extraligovou premiéru v kategorii do 90 kg Petr Matějka. Petr za normálních okolností startuje v hmotnostní kategorii do 81 kg. V utkání se brzy projevila zkušenost, ale zejména větší tělesná hmotnost slovenského reprezentanta Žilky, který zvítězil technikou uchi mata a zvýšil na 1:3 pro liberecký celek.

V nejtěžší hmotnostní kategorii se utkali za domácí celek slovenský reprezentant Matej Hajas a za hosty polský reprezentant Kamil Grabowski. I v tomto případě se projevila o více než 30 kg větší tělesná hmotnost libereckého borce, který v utkání zvítězil v boji na zemi a upravil tak na konečných 1:4 pro favorizované hosty.

V rámci doprovodného programu se utkala pětičlenná družstva starších žáků domácích a libereckých judistů. Za domácí bojovali Zdeněk Venclů, Miroslav Kovanda, Patrik Svoboda, Jan Cogan a Tomáš Kulhánek. I v tomto utkání byli šťastnější hosté, kteří zvítězili 3:2, když za domácí bodovali Venclů a Kulhánek.

Opakované utkání jičínského a libereckého celku mělo téměř totožný průběh a i v tomto utkání hosté zvítězili v poměru 4:1, když za domácí bodoval pouze Michal Vaníček.

Extraligová premiéra tedy nedopadla pro jičínský celek podle představ, ale je třeba vzít na vědomí skutečnost, že liberecký celek je složen výhradně z vynikajících domácích a zahraničních judistů. Je to mistr EXL 2015 a v loňském ročníku obsadil 3. místo.

Jičínští se 18. června utkají v dalším kole, rovněž na domácím tatami, s celkem Judoclub Baník Ostrava. (ml)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského