JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

O víkendu se ve Štikovské rokli sejde kvalitní konkurence

Motorismus   (02.05.2017)

Nová Paka - O víkendu 6. a 7. května se zaplní depo závodních strojů ve Štikovské rokli. Autoklub Nová Paka je pořadatelem dalších závodů Mezinárodního mistrovství České republiky v autokrosu, který zde má tradici již od podzimu roku 1971.

Letošní závod je v pořadí druhým dílem Mezinárodního mistrovství České republiky po úvodním dějství v Humpolci. Organizátorům se v řádném termínu přihlásilo více než sto dvacet jezdců z osmi evropských zemí. Nejpočetněji bude obsazena divize Kartcross, ve třech třídách mladých závodníků Racer buggy (RC 160, 125 a 150) je přihlášeno celkem pětadvacet jezdců, z toho šest odvážných dívek.

Divize Touring autocross je spojená s divizí 5, kde o body pojede patnáctka jezdců v čele s reprezentanty Martinem Samohýlem a Alešem Fučíkem. Do souboje s nimi by se rád zapojil i Václav Fejfar, na jehož novém autě se usilovně pracuje a čekalo se do poslední chvíle na tlumiče z Nizozemska. V "šestnáctkách" je favoritem Petr Nikodém, ale také Kevin Peters. A v Super buggy se zřejmě největší souboj odehraje mezi vítězem prvního závodu Keřkou, Jordákem, Smržem, Kubíčkem a nestárnoucím Hoškem. Výrazným adeptem na prvenství je však evropská hvězda Ervin Grencis.

Od půl jedenácté začínají v sobotu měřené tréninky, jejich časy určí postavení do jednotlivých rozjížděk. První startují v sobotu od půl čtvrté odpoledne. Druhé a třetí jízdy jsou na programu v neděli, kdy závodní program začíná již v osm hodin ráno. Nejúspěšnější jezdci postoupí do semifinálových jízd, z nichž vzejdou účastníci jednotlivých finále. Ve finále odstartuje vždy maximálně deset nejlepších (toto neplatí pro Kartcross, kde se představí ve finále čtrnáct jezdců). Tato část závodního programu začíná v půl jedné. Bezprostředně po dojezdu finálových jízd dojde ke slavnostnímu dekorování vždy tří nejúspěšnějších závodníků.

Na startu nebudou chybět ani závodníci z Nové Paky a okolí - Lukáš Musil, Filip Hartman, Kristýna Svobodová nebo Jakub Novotný, kteří se budou těšit na velkou podporu svých fanoušků. Pavel Vydra

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko