JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

V úvodním závodě Ford Czechman Tour obsadil Petr Soukup druhé místo

Ostatní   (08.05.2017)

Jičín - První závod dlouhého poháru v duatlonech či triatlonech odstartoval již tradičně v Krušných horách. Tentokrát v klasickém duatlonu se závodilo v distancích 5 km běh, 82 km kolo a 15 km závěrečný běh. Extrémní převýšení jak v běžeckých, tak i v cyklistické trati vyžadovalo od startujících značné úsilí.

Počasí naštěstí na rozdíl od minulých závodů sportovcům přálo. Na startu se sešlo několik výborných duatlonistů, mezi nimi i Jičíňák, startující za novopacký triatlonový klub, Petr Soukup. Vzhledem ke zkušenosti, kterou Petr Soukup nasbíral v loňském závodě, závod rozběhl s větším respektem a tempo postupně zvyšoval, ale i tak přiběhl do prvního depa na prvním místě dvacet sekund před Karlem Zadákem, za kterým s odstupem minutu dvacet přibíhají další favorité. V cyklistické části se ukázal ve velmi dobrém světle favorit této disciplíny Karel Zadák, který nejen nejprve dojel Petra Soukupa, ale následně mu i odjel a do druhého depa přijel neohroženě před Petrem, který jel sám, s náskokem sedmi minut.

"V závěrečném běhu se mně utíkalo dobře, naštěstí se mně vyhnuly křeče, ale Karel byl daleko a seběhnout ho se mně nepodařilo, druhé místo jsem si však s přehledem uhlídal. Velké poděkování patří Triexpertu, který mě na letošní sezonu vybavil časovkářským kolem Quintana Roo a propůjčil i závodní kola. Kolo jelo super! Měl jsem nejrychlejší oba běhy, kolo jsem zajel se třetím časem. Trochu poladím a za dva týdny na IM Lanzarote věřím v kvalitní výsledek," uvedl Petr Soukup, který skončil absolutně druhý, přičemž svou kategorii vyhrál. (ur)

Výsledky bez rozdílu kategorií: 1. Karel Zadák (Triexpert) 3:48:53,9; 2. Petr Soukup (TJ Nová Paka) 3:52:45,8; 3. David Jílek (Team Otrokovice) 4:00:52,2.

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko