JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičínské republikové finále florbalistek ovládl Liberec

Florbal   (09.05.2017)

Jičín - O uplynulém víkendu byla jičínská sportovní hala svědkem vrcholného mládežnického florbalu. Republikové finále sem přivedlo osm nejlepších týmů regionálních divizí první ligy dorostenek. Z více než stovky týmů se ze základní části probojovalo osm družstev, včetně očekávaných favoritů.

Sobotní čtvrtfinálové dvojzápasy přinesly dramatickou podívanou. Domácí tým FBK Jičín se bohužel potkal právě s pozdějším vítězem z Liberce. Ve zcela vyrovnaných utkáních rozhodla vyšší střelecká produktivita hostujícího týmu. Dopoledne podlehl jičínský tým 2:4 (branky Fejfarová a Čelišová). Odpolední zápas pak nabídl vrcholový florbal i v jičínském podání. Domácí hráčky ve snaze vrátit soupeři porážku zahájily ve velkém stylu. Řada střel, několik závarů před brankou Liberce a po faulu hostů i samostatný nájezd, ani to vše ale bohužel branku nepřineslo. Obzvlášť excelentně provedený nájezd v podání Adély Kmoškové volal po gólu, když bezmocná brankářka soupeřek už po blafáku domácí střelkyně pouze sledovala konec akce. Míček se však odrazil od tyčky a skóre se nezměnilo. Obecně domácím střelkyním v sobotu zvlhl prach. Liberec naopak těžil z výkonu nejlepší střelkyně turnaje Želízkové, po jejíchž dvou brankách šel v prostřední části hry do vedení. Podstatným faktorem byla i domácí marodka. V týdnu před turnajem vypadla pro zranění ze hry klíčová domácí obránkyně Šárka Egrtová, v průběhu turnaje se pak navíc zranila další z opor, Veronika Pěničková. Postup do semifinále tak Jičínu nebyl dopřán.

Nedělní závěr přinesl třetí místo pražskému Herbadentu a dramatické finále. V něm Liberec přehrál až po samostatných nájezdech 1. SC Vítkovice. Titul tak slaví sobotní přemožitel Jičína.

Domácí tým se v konkurenci rozhodně neztratil. Absolutorium zaslouží všechny hráčky. V brance jako vždy jistý výkon předvedla Tereza Chlumská, které kryla záda spolehlivá dvojka Tereza Hrnčířová. V obraně důrazná Sára Čelišová, s velkým přehledem hrající Sabina Molíková a Niky Ziegelheimová a bojovnice Daniela Berná. První útočná formace: střelkyně Naty Kuželová, její dvorní nahrávačka Majda Fejfarová (snad nejrychlejší hráčka celého turnaje, obzvlášť její gól po samostatném úniku byl ukázkový) a univerzálka Majda Samková (oceněna jako nejlepší hráčka domácího týmu). Druhá formace (druhá ale jen označením): excelentní technik Adéla Kmošková, důrazná "rozbíječka" obran soupeře Monika Kuhnová a rychlost a bojovnost spojující Veronika Pěničková. Do hry se dostaly i další hráčky z lavičky, Diana Půhoná ani Zuzana Typltová se na hřišti rozhodně neztratily.

Poděkování zaslouží i celý realizační tým. Gabriela Žůrková, Markéta Kosová a Jan Kmošek mají kádr, který má rozhodně vzhledem ke svému věku šanci na podobný úspěch i příští rok.

Akce splnila i svoji společenskou stránku. Zaplněná hala s početnými fanoušky jednotlivých týmů, závěrečný ceremoniál s předáváním cen za účasti patrona akce, starosty města Jana Malého, přítomnost partnerů akce i florbalové stánky v předsálí, to všechno přispělo k výborné florbalové atmosféře a zdařilému pořadatelství. Vedení klubu děkuje všem, kteří s přípravou a průběhem akce pomohli. (chm)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka