JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Po brance v 90. minutě zápas rozhodly pokutové kopy. Jičín byl úspěšnější

Fotbal   (15.05.2017)

Jičín - V dalším kole krajského přeboru mužů se fotbalisté Jičína utkali s Jaroměří.

FK Jaroměř A - SK Jičín 2:2 (0:1) (PK 2:4)

Domácí Jaroměř se sice pohybuje v dolní polovině tabulky se sestupovými starostmi, ale Jičín věděl, že ho čeká těžký zápas. To se potvrdilo hned na začátku, kdy se domácí tlačili před jičínskou branku. V 7. minutě likviduje Puš bombu z levé strany a následnou hlavičku rovněž hlavou odvrací Jeník z brankové čáry. Domácí hrozí brejky hlavně po křídlech. Za Jičín se do slibných šancí dostávají postupně Mészáros a Miler, finální řešení ovšem snahu zmařilo. Ve 23. minutě Puš našel přesným výkopem před vápnem Jaroměře Mészárose a ten z voleje po zemi k pravé tyči rozvlnil síť za Ondráčkem, 0:1 pro Jičín. Domácí dále hrají aktivně, ve 24. minutě vyráží Puš dvě nebezpečné střely. Ve 30. minutě se po centru ocitl ve vápně Nálevka, jeho střela však mířila za branku. Do poločasu se již stav nezměnil.

Do druhého poločasu střídal zraněného Bucka Tomáš Veg. Ve 48. minutě pronikl až k vápnu domácí Kilevník, jeho střelu ale jičínský brankář zlikvidoval. Právě Kilevník byl ve druhém poločase hlavní hnací silou domácích útoků. V 51. minutě Jičínští na polovině Jaroměře zbytečně ztratili míč, následoval rychlý protiútok, první střelu Puš vyrazil, druhou ranou však Petráček propálil Puše i na čáře stojícího Jeníka a srovnal na 1:1. To ještě více zvýšilo úsilí domácích. Jičín hrozil hlavně z brejků, ty ale vlivem nepřesností končily ještě před vápnem Jaroměře. V 72. minutě chytá Puš míč mimo PÚ, následný TK odvrací dobře postavená zeď. Když se zdá, že utkání spěje k PK, tak v 84. minutě propadne zprava centr před jičínskou branku až do malého vápna a v tomto zápase výborný Kilevník uklízí míč k pravé tyči (2:1). Jičín se ale nevzdává a rozhodnutí si nechává na poslední, 90. minutu. V ní pronikajícího Milera stáhne rukou k zemi u brankové čáry na hranici vápna domácí obránce. Míč si postavil na TK trenér Jeník a do vápna naběhli všichni hráči včetně Puše. Centr našel hlavu Míky, jeho střelu ještě před brankářem nadzdvihl rovněž hlavou Nálevka a míč končí v síti (2:2). A tak následují PK. V nich byl Jičín lepší, a tak si i přes nepřesvědčivý výkon nakonec odváží cenné a vzhledem k průběhu utkání trochu překvapivé dva body.

"Dva body jsou vzhledem k vývoji utkání pro nás dárkem. Přestože jsme v zápase vedli, byla naše hra směrem dopředu nepřesná. V tomto trendu jsme pokračovali bohužel i v druhém poločase. Pro nás bylo 'uměním' si na útočné polovině dát přesnou přihrávku nebo udržet míč. Domácí zaslouženě zápas otočili ve svůj prospěch. Nakonec při nás stálo štěstí v poslední minutě, kdy jsme vyrovnali! Chválím domácí za skvěle připravené hřiště a chválím i trojici rozhodčích," uvedl jičínský trenér Jeník. (kla)


Sestava Jičína: Puš - Materna, Jeník, Ulvr, Bucek (46. T. Veg) - Miler, Míka - Kocourek, Voldán (86. Šaroun), Nálevka - Mészáros.

Fakta - ŽK 1:2, ČK 0:0, diváků 89. Rozhodčí Michal Koutník.

Branky Jičína: 23. Mészáros, 90. Nálevka. PK proměnili: Kocourek, Ulvr, Šaroun, Jeník.


Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského