JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Podhorák nečekaně vyhrál v Brně

Národní házená   (15.05.2017)

Podhorní Újezd - Brněnské dvojkolo v 2. lize národní házené přineslo překvapení na účet favorita. Podhorák na mokru zcela zaskočil svého soupeře a radoval se z cenného vítězství nad Moravskou Slavií.


MS Brno - TJ So Podhorní Újezd 27:29 (16:13)

Moravská Slavia Brno už tradičně spoléhá především na ostrostřeleckou dvojici Šafář, Fišer a Podhoráku stojí hra na střelecké potenci Patrika Bajera. Diváci teď oprávněně čekali brankový souboj, ovšem mokro střelcům nepřeje, a tak visel nad úspěšností velký otazník. Vstup do utkání hosté nezvládli a nepříjemný pocit minima hráčů na střídačce vykonal svoje. Domácí si brzy vytvořili náskok, ale víc než na tři branky je Podhorák odskočit nenechal. Přestože si s Šafářem obrana hostů nevěděla rady, naštěstí se k němu nepřidal Fišer, a tak utkání nebylo v poločase zdaleka rozhodnuté. V druhé půli se naopak v dresu hostů rozstřílel vytříbený technik Martin Zítko a hra se brzy vyrovnala. Přestože příval branek nepolevoval, tak každý skvělý zákrok obrany a brankáře Tomáše Coufala navyšoval potřebné sebevědomí Podhoráku. Vyrovnané utkání se blížilo k závěru a jazýček na vahách se nechtěl k žádnému týmu přiklonit. O překlopení na stranu hostů, a tím o jejich výhře, rozhodla posila z Opatovic, Michal Bittner, který se nemýlil dvakrát z trestného hodu, a navíc i přesnou střelou po rychlé kombinaci celého útoku. Domácím tak překvapivě k bodovému zisku nepomohlo ani úctyhodných 19(!) branek Šafáře.

Sestava PÚ: Coufal - Pour, Schovánek, Zhouf - Bajer 16, Zítko 8, Bittner 3, Novotný 2. Trenér Jaromír Chudoba a vedoucí družstva Milan Vrabec.Draken Brno - TJ So Podhorní Újezd 27:19 (11:7)

Podhorák byl nucen nastoupit v silně kombinované sestavě, přesto však v úvodu konkuroval domácím víc, než jim bylo milé. Ale hosté nedokázali nabídnuté šance využít, a když pohrdli i pokutovým hodem, začalo být zle. K tomu všemu přišlo zranění Martina Zítka a akcie Podhoráku klesly ke dnu, navíc musel do útoku nastoupit obránce. Tvrdá, až zákeřná hra domácích na Patrika Bajera přinesla vyloučení domácího obránce, jenže opět hosté netrestali. Když Podhorák nevyužil ani druhou domácí ČK za nedisciplinovanost, už nebylo hostům pomoci. V útoku se sice překvapivě chytil vysoký obránce Marek Chvalina, ale na rozjetého domácího favorita to rozhodně nemohlo stačit. Druhá půle se nakonec dohrávala pouze z povinnosti a hosty může těšit, že alespoň v sobotu nečekaně vyhráli.

Sestava PÚ: Bittner - Schovánek, Chvalina 4, Šritr - Bajer 13, Zítko, Novotný 2. Trenér Jaromír Chudoba a vedoucí družstva Milan Vrabec.

V neděli se na hřišti ve Vojicích představí Humpolec, utkání začne až odpoledne ve 14.00. (mj)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko