JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Úplné kácení aleje nehrozí, padne pouze část stromů

Zpravodajství   (20.01.2017)

Lázně Bělohrad - Stará lipová alej, lemující silnici při výjezdu směrem na Jičín, nepůjde celá k zemi. Místo úplného kácení všech asi 140 lip se nyní počítá s odstraněním zhruba šesti desítek stromů, které jsou v dezolátním stavu a mohou ohrozit vozidla, která projíždějí v jejich těsné blízkosti.

"Nechali jsme si udělat odborný posudek a ten říká, že není nutné celou alej vykácet. K původně navrhovaným zhruba třem desítkám stromů, které plánovala vykácet krajská správa a údržba silnic v rámci plánované rekonstrukce komunikace, odborníci nyní doporučují přidat další zhruba tři desítky stromů, které jsou v nejhorším stavu," sdělil bělohradský starosta Pavel Šubr.

Výrazný zásah do aleje má zacelit nová výsadba, zatím ale není jasné financování všech plánovaných prací. "S krajskou správou silnic se musíme ještě dohodnout na financování náhradní výsadby a zdravotního prořezu stromů, který bude také nezbytný, aby byla alej bezpečnější. Náš návrh předpokládá, že bychom náklady se správou hradili půl na půl. Přijde mi to jako seriózní řešení, protože po rekonstrukci silnice bude celý úsek včetně aleje převeden do vlastnictví kraje," doplnil starosta. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka