JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

V Nové Pace může stát myčka aut

Zpravodajství   (20.01.2017)

Nová Paka - Mytí automobilů a čištění jejich interiérů, to jsou služby, které chce nabídnout další investor v novopacké průmyslové zóně na Vlkově. Na radnici se s tímto záměrem obrátil František Bradáč z Čejkovic a městští zastupitelé mu dali zelenou.

Žadatel měl nejdříve zájem o jiný pozemek, radnice mu ale doporučila využít prostor těsně při silnici první třídy u křižovatky na Studénku naproti stanici technické kontroly. Jde o místo, které už v minulosti město nabízelo zájemci o výstavbu automatizované čerpací stanice CNG pro automobily s alternativním pohonem na stlačený zemní plyn. Ze záměru tehdy sešlo. Pro tisíc metrů čtverečních v těchto místech by podle starosty Josefa Cogana město hledalo jen těžko nějaké smysluplnější využití.

"Pozemek je hodně zasíťovaný, jsou tam ochranná pásma. Nedá se na něm z velké části stavět, proto tomu odpovídá i prodejní cena, která je 500 korun bez DPH za metr čtvereční," řekl místostarosta Nové Paky Pavel Bouchner.

Podle starosty Cogana se zastupitelé budou muset k záležitosti ještě vrátit na některém příštím jednání, protože záměr zřejmě zasáhne i do nějakého dalšího pozemku. "Budou mít poměrně velký problém, protože v těchto místech je rozvodna se sedmimetrovým ochranným pásmem, na pozemku jsou i další sítě," řekl Josef Cogan. "Tento pozemek nám je relativně k ničemu, jediná náplň, která se tu před časem objevila, byla pumpa CNG. Zájemce od toho ale odstoupil. Je to pozemek pro hodně malý záměr, který nepotřebuje velké zázemí," poukázal starosta.

Firma počítá s tím, že provozovnu by obsluhovalo až pět zaměstnanců. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko