JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Diskuze na webu města skončila, podle radnice je riziková

Zpravodajství   (15.02.2017)

Jičín - Diskuzní fórum na stránkách města radnice zrušila kvůli obavě z kybernetických útoků, kterým město za poslední rok opakovaně čelilo.

"Diskuze je provozována na volně šiřitelném softwaru, který byl za poslední rok opakovaně cílem kybernetických útoků na město Jičín. Podle oddělení informačních technologií je tento software potenciální dírou v zabezpečení technologického centra města, kde jsou nejen osobní a citlivé údaje, ale i data několika městských organizací a okolních obcí," vysvětlila mluvčí radnice Magdaléna Doležalová.

Diskuze byla naposledy přístupná po registraci a této možnosti využilo v minulosti 44 lidí, z toho však prý ale jen pět skutečně alespoň občas diskutovalo. "Diskuze je občanům umožněna na facebooku města pod jednotlivými články a lidé mohou své podněty či připomínky zasílat i na e-mail městského úřadu nebo přímo vedení města. Možné je také uspořádat k tématům veřejnou diskuzi," informovala mluvčí. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka