JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičín by rád získal titul Historické město

Zpravodajství   (20.01.2017)

Jičín - Jičín je opět v soutěži o titul Historické město. Vedení radnice věří, že by se letos mohl znovu umístit na jednom z předních míst. V předchozích dvou letech skončil pokaždé mezi trojicí nejlepších.

"Soutěž o titul Historické město považuji za nejprestižnější mezi všemi podobnými akcemi, které se pro obce pořádají. Rádi bychom zopakovali alespoň výsledek z minulých dvou let, ale věřím, že máme naději i na celkové vítězství, což už předchozí ročníky naznačily," prohlásil jičínský místostarosta Petr Hamáček.

Radnice má díky účasti v soutěži stejně jako v předchozích letech možnost získat peníze na obnovu památek z programu regenerace městských památkových rezervací a zón. Jičín touto formou získal za několik let už přes 30 milionů korun. Finance použil na renovaci střech, výměnu oken nebo obnovu fasád domů v centru i na okraji města, konkrétně při opravách Valdštejnské lodžie. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského