JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Přechod pro chodce dokončili, Vlkov se odkládá na jaro

Zpravodajství   (20.01.2017)

Nová Paka - Přechod pro chodce u obchodního domu Lidl se nakonec i přes zdržení podařilo dodavatelské firmě Novostav dokončit před nástupem zimy. Opačná situace panuje v případě druhé etapy zpevněné komunikace na Vlkově, která byla součástí téže zakázky a která měla být hotová také před koncem roku. Tam práce ztroskotaly na zdržení správce telefonního vedení pod budoucí silnicí.

"Přechod se podařilo udělat ještě loni, i když to bylo hodně na hraně. Zakázka zahrnovala vedle přechodu také odvodňovací žlab u firmy Vávra a druhou etapu komunikace ve Vlkově. Na Vlkově se ale stále ještě čeká, už asi od května, na přeložku telefonních kabelů. Pro síťaře je to malá akce, takže se přednostně věnují důležitějším přeložkám, které dělají pro Ředitelství silnic a dálnic. My se nemůžeme do komunikace pustit dřív, než si kabel přeloží z prostředka silnice do příkopu," popsal situaci místostarosta města Pavel Bouchner.

Druhá etapa komunikace na Vlkově se proto odkládá na jaro. Ostatní části zakázky se podařilo firmě zvládnout po dohodě v odloženém termínu už loni. "Novostav čekal na O2 a nedočkal se, takže na poslední chvíli udělal aspoň přechod u Lidlu a žlab. Na to jsme jim dali dvacet dnů navíc. Komunikaci máme smluvně ošetřenu do konce dubna v dodatku a vzájemně jsme si odsouhlasili kompenzaci v podobě deseti procent z ceny, protože firma na tom měla část viny, i když z větší části byla závislá na přeložení sítí," konstatuje místostarosta. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského