JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičínský bál letos jako pocta loupežníkům

Zpravodajství   (23.02.2017)

Jičín - Místo klasických večerních rób mohli účastníci tradičního Jičínského bálu obdivovat nápadité kostýmy ve stylu loupežníků, lupičů, zbojníků, gangsterů, mafiánů či pirátů.

Není divu, neboť pořadatelé pojali páteční ples v loupežnickém duchu a tímto originálním způsobem se tak rozhodli vzdát poctu loupežníku Rumcajsovi, legendární pohádkové postavičce, která letos díky výtvarníku Radku Pilařovi slaví jubilejní padesáté narozeniny. Řada návštěvníků bálu vzala výzvu Kulturních zařízení města vážně a večer do Masarykova divadla dorazila v nápaditých převlecích a kostýmech, stylizovaných třeba do podoby slavné gangsterské dvojice Bonnie a Clyde nebo mafiánského bosse Al Caponeho. Během večera byl v sále k vidění i Jánošík a samozřejmě také Rumcajs.

Jičín chce loupežníka z lesa Řáholce a jeho 50. narozeniny připomínat po celý letošní rok, většinou v průběhu už zavedených akcí, mezi které patří Pochod Českým rájem aneb Putování za Rumcajsem, taneční soutěže a jiné kulturní a společenské podniky. Podle radních města má populární kreslená postavička důležitý význam pro propagaci, neboť na stránkách knih či na televizních obrazovkách baví dětské i dospělé publikum už několik generací a každoročně přiláká do Jičína tisíce turistů.

Letošní Jičínský bál navázal na předchozí ročníky, které byly rovněž laděny tematicky, například jako vzpomínka na herecké duo Voskovec a Werich, na takzvaná Zlatá šedesátá nebo jako pocta Thálii - múze divadelníků a komediantů. (jn)

Foto: Jiří Němeček

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko