JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Péče o záhony může být bez zápachu a hluku

Zpravodajství   (27.01.2017)

Jičín - Bezmála třicet let starou multikáru z Technických služeb města může v dohledné době nahradit nový nákladní elektromobil. Organizace se snaží na obnovu stárnoucího vozového parku získat dotaci, což by mělo přispět k zlepšení kvality ovzduší v Jičíně.

"Jestli se nám podaří dotaci získat, což by představovalo částku ve výši až půl milionu korun, Technické služby by nahradily dvacet devět let starou multikáru, která slouží k zalévání městské zeleně. Pro pracovníky služeb i obyvatele města by to přineslo zlepšení kvality ovzduší, protože kvůli vysokému stáří motoru dnešní vozidlo vypouští poměrně velké množství emisí," řekl jičínský místostarosta Jan Jiřička.

Dodal, že nový elektromobil by se na rozdíl od multikáry pohyboval po městě tiše a bez zápachu. "Pokud to vyjde, byla by to první vlaštovka. Rádi bychom, aby po městě jezdilo víc vozidel na elektrický pohon," míní Jiřička. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského