JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Diplom Nadace Charty 77 převzal Vilém Hofman

Zpravodajství   (27.01.2017)

Jičín - Lékař a regionální publicista Vilém Hofman z Libáně je novým držitelem diplomu, který uděluje Nadace Charty 77 lidem v seniorském věku za jejich výjimečné výkony a aktivitu.

Ocenění převzal minulý týden v Jičíně v rámci programu závěrečného semináře virtuální univerzity třetího věku, jejímž je zároveň studentem. Do Jičína se na tuto významnou událost sjeli senioři z různých konzultačních středisek virtuální univerzity po celé republice. Výuku pro studenty seniorského věku organizuje Česká zemědělská univerzita v Praze a jedním z konzultačních středisek je i Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně, v regionu najdeme další v Hořicích, Nové Pace nebo na Pecce.

"U nás v knihovně jsou senioři iniciátory mnoha setkání a akcí, které obohacují nejen jejich skupinu, ale celou knihovnu a její uživatele. Naši studenti jsou významnými osobnostmi v klubu aktivních seniorů, který se u nás pravidelně schází na přednáškách a seminářích. Studenti nám dávají náměty, jaké významné a zajímavé osobnosti pozvat, vnášejí do působení knihovny nové podněty díky svým zkušenostem a vzdělání. Vloni dokonce díky seniorům vydala knihovna velice zajímavou knížku vzpomínek na druhou světovou válku," poukázala ředitelka jičínské knihovny Jana Benešová.

Právě oceněný Vilém Hofman byl iniciátorem a jedním z autorů vzpomínkové publikace, která vyšla v edici Jičínsko. "Vážím si všech našich aktivních seniorů, přesto mi dovolte, abych dnes vyzdvihla jednoho a poděkovala mu za aktivitu a angažovanost," řekla na Hofmanovu adresu Benešová.

Ocenění lidem v seniorském věku uděluje Nadace Charty 77 od roku 2013. "Cílem je zdůraznit výjimečnost činů a práce seniorů, podpořit je v jejich aktivitách a posilovat jejich sebevědomí a sebedůvěru. Je to i šance na postupné rozbití stereotypů v pohledu na život seniorů," popsala důvody ke vzniku ocenění Kristina Jakubcová z Nadace Charty 77 při prvním udílení cen. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského