JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičínští radní chtějí prodat pozemky jen současným majitelům hotelu Start

Zpravodajství   (27.01.2017)

Jičín - Opakovaně odsouvaný prodej pozemků před bývalým hotelem Start radní už nechtějí dál odkládat. Rozhodli, že plochu získá současný majitel výškové budovy, která prochází rozsáhlou rekonstrukcí a do roka by měla nabízet ubytování a restaurační služby. Ostatní čtyři zájemci tak zůstanou mimo, a to i přesto, že městu předložili výhodnější cenové nabídky. Právě kvůli tomu radnice finální rozhodnutí dosud oddalovala.

"Naše právní oddělení zvážilo všechny eventuální možnosti, které byly reálné. Celou věc s prodejem jsme mohli stáhnout a nevyhovět nikomu, podle druhého scénáře jsme mohli revokovat svá původní rozhodnutí z loňského června a listopadu a pozemek znovu nabídnout k veřejnému prodeji, a nebo jsme mohli pozemek prodat na základě žádosti, kterou učinil za firmu Hotel Start Jičín pan Jan Ent. Došli jsme k závěru, že předmětné pozemky s věcnými břemeny by měly být převedeny na firmu Hotel Start Jičín," prohlásil jičínský starosta Jan Malý.

Jde sice zatím jen o návrh, který musí schválit ještě městské zastupitelstvo, ale jeho naprostá většina dala už dříve najevo, že tento záměr prodeje podporuje, a je téměř jisté, že se ani tentokrát její postoj nezmění.

Investor tak za parcely podle znaleckých posudků zaplatí 1700 korun za plošný metr, dohromady zhruba dva miliony korun. Podmínkou dohody je, že kupní cenu uhradí do šesti měsíců po podpisu smlouvy a na pozemcích nejpozději do května 2018 postaví parkoviště, vybuduje přeložku veřejného osvětlení a zřídí tam věcná břemena pro infrastrukturu.

"Zvážili jsme nabídky i ostatních zájemců, kteří se o pozemky ucházeli, ale došli jsme k závěru, že těmto žádostem prostě nevyhovíme, protože z nich nebylo zcela zřejmé, k jakému účelu pozemky chtějí. Smyslem prodeje je, aby tam investor vybudoval parkoviště pro hotel a vybudoval a rozšířil terasu, která je jeho neoddělitelnou součástí," konstatuje starosta.

Podle Malého sehrála důležitou roli také veřejnoprávní smlouva mezi firmou vlastnící hotel a městem. Jejím předmětem je povolení rekonstrukce, výstavba parkování, pěší komunikace, terasa a související inženýrské sítě. "Jsme přesvědčeni, že tato veřejnoprávní smlouva z roku 2012 je závažným aktem a jakákoliv jiná verze prodeje pozemků by podle mého názoru zabránila dalšímu postupu majitelů hotelu v jeho rekonstrukci. Nevidím proto sebemenší důvod, abych pozemky prodával například realitní kanceláři," míní Malý.

Radnice v loňském roce investorům potřetí prodloužila lhůtu pro otevření hotelové a restaurační části dlouhodobě uzavřeného a chátrajícího hotelového komplexu. Město jej totiž v minulosti prodávalo s podmínkou, že hotel bude k určitému datu znovu fungovat, podle poslední dohody by se tak mělo stát nejpozději od května 2018. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského