JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Nástrojárna míří do průmyslové zóny

Zpravodajství   (03.02.2017)

Nová Paka - Do průmyslové zóny na Vlkově vstoupí další investor. Pačtí zastupitelé souhlasili s prodejem pozemku k výstavbě výrobní haly firmě Loreta-nástrojárna, která od roku 1992 působí v Nové Pace.

"O pozemek požádala firma Loreta-nástrojárna, chtějí stavět novou výrobní halu a mají zájem o pozemek o velikosti čtyř tisíc metrů čtverečních za dohodnutou cenu 675 korun za metr plus DPH," informoval místostarosta města Pavel Bouchner.

Provozovna vyroste pod parkovištěm sousední firmy Enika směrem ke kravínu. "S firmou Loreta jsme jednali o tom, jestli by neakceptovala pozemek více vzadu směrem za kravíny. Tento pás jim ale nevyhovoval. Dohodnuté umístění samozřejmě určitým způsobem rozrušuje celou hektarovou plochu a tím ji dál definuje. Buď získají tento pozemek, nebo půjdou jinam, patrně do Jičína. Firma se potřebuje rozšířit a pozemků těchto parametrů obecně není dostatek," uvedl před hlasováním zastupitelů starosta Nové Paky Josef Cogan.

Starosta zároveň upozornil na další žádost, kterou projednává výbor pro rozvoj. "Jedná se o dalšího zájemce, který by chtěl šest tisíc metrů a zabývá se servisem a prodejem, je to dodavatel zahradní techniky. Řešíme ještě možnou směnu pozemků s dalším vlastníkem," naznačil starosta. "Pokud by tento prodej dopadl, zaplnila by se celá volná část pod Enikou a zbylo by vpředu k silnici čtyři tisíce metrů a vzadu dva tisíce šest set. Myslíme si, že teď by se měla rozeběhnout příprava plánované průmyslové zóny vedle Silničky, kde je sedm až osm hektarů směrem k železniční trati," naznačil Cogan.

Podle zastupitele Radomíra Sedláčka jde v případě nástrojárny o první skutečně výrobní podnik v packé zóně. "Dost jsme kritizovali, že za peníze, které to stálo, zatím průmyslová zóna nesplňuje to, co si od toho Nová Paka slibovala. Podniky, které tam jsou, v podstatě nepřinesly žádnou zaměstnanost. Loreta je zřejmě první výrobní podnik, který se tam bude stavět," poukázal Sedláček. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského