JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Spolkům a klubům Jičín na dotacích rozdělí 4,5 milionu korun

Zpravodajství   (03.03.2017)

Jičín - Činnost spolků, sportovních oddílů a podnikatelů podpoří i letos jičínská radnice dotačními penězi, prostřednictvím grantů rozdělí na podporu sportu, kultury a cestovního ruchu přes 4,5 milionu korun. Informovala o tom mluvčí města Magdaléna Doležalová.

Jako každoročně mohou o dotaci žádat podle Doležalové fyzické i právnické osoby, spolky, kluby či sdružení, pokud splní přesně stanovené podmínky města. "Letos může město tímto způsobem rozdělit zhruba 4,2 milionu korun, žádosti lze posílat pouze od března do května. Peníze je možné získat nejen prostřednictvím vyhlášených grantových programů na podporu sportu, kultury a cestovního ruchu, ale i formou individuálních dotací, které během roku jednotlivě posuzuje rada města. Zde je připraveno k rozdělení dalších 320 tisíc korun," uvedla mluvčí.

Město se tímto způsobem snaží podporovat sportovní a kulturní aktivity a přilákat do Jičína víc turistů. "O grantové peníze může v termínu požádat kdokoliv, kdo chce na území města Jičína pořádat jakoukoli aktivitu či propagovat naše město v Česku i za hranicemi," stojí v tiskovém prohlášení starosty Jana Malého. "Protože letos slavíme výročí 50 let pohádkové postavičky Rumcajse, očekáváme větší zájem o dotace na aktivity spojené právě s touto tematikou, ať už se jedná o kulturní a sportovní akce, či propagaci."

Na programové dotace vyčlenila radnice v rozpočtu 4,24 milionu, tedy podobnou sumu jako v minulých letech. K mírnému navýšení o 20 tisíc korun došlo například u sportovních grantů ve snaze více podpořit hendikepované sportovce. Dalších 320 tisíc nabízí město formou individuálních dotací, které mohou získat žadatelé na aktivity překračující běžné grantové okruhy. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka