JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Radnice v Sobotce shání dobové fotografie. Chce vydat knihu

Zpravodajství   (10.03.2017)

Sobotka - Sběratele dobových fotografií vyzývá ke spolupráci radnice v Sobotce. Chce vydat knihu, která by dokumentovala proměny města v minulém století. Publikace by měla vyjít k 520. výročí povýšení Sobotky na město, což vychází na příští rok.

"Rádi bychom vydali novou knihu, chtěli bychom ji mít k dispozici příští rok, kdy si připomínáme výročí povýšení Sobotky na město. Obsahem publikace budou fotografie Sobotky od roku 1945 do současnosti. Z těchto důvodů hledáme dobové snímky města z druhé poloviny minulého století," potvrdil sobotecký místostarosta Jan Janatka.

Radnice se proto obrací na místní obyvatele, rodáky i na chalupáře a příležitostné návštěvníky města s prosbou, zda by mohli své fotografie pro tento účel zapůjčit. "Byli bychom rádi, kdyby lidé zapátrali v rodinných archivech a pokusili se najít jakoukoli fotografii z let 1945 až 2010, která by dokumentovala podobu a život města ve zmíněném období," zdůraznil Janatka. Právě do jeho rukou mohou zájemci fotografie doručit.

Kniha podle místostarosty vyjde pouze v případě, že se pro ni podaří shromáždit dostatečný obrazový materiál. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko