JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Sportovci plánují rekonstrukci šaten a sociálního zázemí budovy stadionu

Zpravodajství   (03.02.2017)

Nová Paka - Letní stadion má šanci, že se letos dočká rekonstrukce šaten a sociálního zařízení. Počítá s tím záměr Tělovýchovné jednoty Nová Paka, která požádala o dotaci na investici přesahující šest milionů korun na ministerstvu školství. Záměr podporuje i město, které přislíbilo pokrýt dvacet procent nákladů.

"Tělovýchovná jednota předložila žádost o dotaci ve výši dvaceti procent nákladů na dostavbu sportovního areálu. Jedná se o dofinancování rekonstrukce šaten a sociálního zařízení budovy v areálu letního stadionu pro případ získání státní dotace z programu ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Předpokládané náklady jsou 6,2 milionu korun," informoval místostarosta města Milan Pospíšil.

Dotace od ministerstva může pokrýt 75 procent nákladů. Zastupitelé souhlasí s dofinancováním v částce 1,24 milionu korun, zbývajících pět procent by pak hradila přímo Tělovýchovná jednota.

Investiční záměr počítá se stavebními úpravami v prvním nadzemním podlaží objektu čp. 1363, kde vznikne zázemí pro sportovce a technické zázemí. Instalace budou upraveny tak, aby bylo možné pokračovat v dalších etapách prací bez zásahu do již rekonstruovaného podlaží. Cílem stavby je vybudování moderního sociálního zázemí pro sportovce, které bude navazovat na předchozí etapy stavebních úprav sportovišť v areálu. Hlavním požadavkem je zajištění bezbariérovosti zázemí pro zdravotně hendikepované sportovce. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko