JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičín likviduje hromady sněhu z ulic

Zpravodajství   (03.02.2017)

Jičín - Závěje a hromady zmrzlého nebo uježděného sněhu, které na mnoha místech Jičína blokují parkovací místa, postupně mizí z centra města i některých okrajových částí. Četa pracovníků Technických služeb každý den odváží tuny sněhu, přesto řada obyvatel považuje tempo za nedostatečné. Vedení města se hájí tím, že do boje proti sněhovým přívalům nasadili maximum lidí i techniky.

"K odklízení sněhu jsme si stanovili seznam ulic, který je zveřejněn i na internetových stránkách města, a podle něho postupujeme. Odklízení sněhu bez přerušení pokračuje dál, ke změně by došlo pouze v případě, že by začalo opět hustě sněžit. Potom je potřeba personál i techniku přesunout, protože v takovém případě má prioritu posyp komunikací a vyhrnování chodníků," říká Zdeněk Doležal z Technických služeb.

Jeho kolegové zbavili sněhových bariér Valdštejnovo či Komenského náměstí, pěší zónu, autobusové nádraží nebo ulice Šafaříkovu a Přátelství a také třeba okolí nemocnice a bývalých kasáren nebo lokalitu u zimního stadionu. Začátkem týdne pokračovali například odvozem sněhu z parkovacích ploch na sídlišti poblíž letního stadionu.

Do pondělí Technické služby převezly na 380 plných fůr sněhu, který likvidují na deponii nedaleko svého sídla v Textilní ulici.

"Pokračujeme po jednotlivých čtvrtích města, především s ohledem na intenzitu dopravy. Musím říct, že obyvatelé přenosná dopravní značení s výzvou ke krátkodobému omezení parkování v každé z ulic vcelku respektují. Takže úklid sněhu jde bez větších komplikací," říká Doležal.

Do boje proti sněhu nasadila městská organizace malý nakladač, velký traktorový nakladač, dvě nákladní vozidla a dva traktory s vlekem.

Zimu s podobnými parametry v Technických službách nepamatují už několik let. "Podobná situace tady panovala naposledy v roce 2010, kdy jsme během ledna a února vyvezli z města na jeden tisíc fůr," konstatuje Doležal. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko