JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Imaginace Petra Hebera v zámecké galerii

Zpravodajství   (10.02.2017)

Jičín - Hravost, nespoutaná fantazie a také respekt k poctivé řemeslné práci. To jsou základní ingredience, které stojí u zrodu originálních plastik z dílny jičínského výtvarníka a restaurátora a konzervátora starožitného nábytku Petra Hebera.

Jeho umělecké objekty, které tvoří z použitých předmětů běžné potřeby, kusů starého nábytku či kovového šrotu, si mohou nyní prohlédnout návštěvníci zámecké galerie v Jičíně. Retrospektivní výstavu, která mapuje Heberovo tvůrčí období v průběhu uplynulých padesáti let, připravilo regionální muzeum u příležitosti autorových 75. narozenin. Výstavní prostory tak zaplnily objekty rozmanitých, často fantaskních tvarů. Robustní i drobné sochy Heber tvoří s pozoruhodnou vynalézavostí, smyslem pro detail a citem pro materiál, při práci kombinuje převážně staré předměty ze dřeva a kovu, z nichž většina už dávno ztratila svou původní funkci. Autor, který se netají obdivem k poctivému řemeslu, je totiž jen nerad nechává ležet ladem a znovu jim dává nový smysl. K umělecké tvorbě jej pohání imaginace i věčná klukovská hravost. Jeho osobité prostorové kompozice jsou známé nejen v Česku, ale i v zahraničí a do povědomí veřejnosti se zapsal také otevřením jedné z prvních soukromých galerií v regionu, kterou provozoval v někdejší vodárenské věži na hrázi jičínského rybníka Kníže. Výstava nazvaná Petr Heber - Tvorba z let 1964-2016 bude v přízemí Valdštejnského zámku přístupná do 12. března. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka