JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Nové parkoviště může pomoci účastníkům pohřbů

Zpravodajství   (10.02.2017)

Nová Paka - Poblíž hřbitova by mohlo vyrůst nové parkoviště, které pomůže nárazově především pozůstalým při smutečních obřadech v nedaleké kapličce. Nové parkování má zapadnout do série dalších změn v ulici V Aleji, kde radnice plánuje nový chodník a také bezpečnější přechody pro chodce.

"Chceme nechat zpracovat projekt na chodník v místech, kde má skončit s jeho rekonstrukcí Kaufland. Mělo by dojít k propojení až do Gebauerovy ulice. Počítáme s tím, že by vznikl zároveň nějaký nový přechod nebo místo pro přecházení, které zklidní provoz a pomůže chodcům," naznačil místostarosta města Pavel Bouchner s tím, že pokud by to bylo možné, v úvahu přichází i zvýšený práh pro chodce. "Může se tam udělat i nějaké zúžení, aby byl přechod relativně normální, teď tam chodci překonávají docela dlouhý úsek silnice. Tentýž problém máme na další křižovatce u bývalé herny."

Na opačné straně silnice, než je chodník, město plánuje menší parkoviště, které odlehčí dopravně problematické lokalitě u kapličky. "Počítáme s tím, že v části ulice V Aleji směrem ke kapličce by mohla vzniknout parkovací místa. Je tam velký zelený pás, kde zatím nadivoko parkují místní, kteří tam bydlí. Domů tam je ale jen několik, takže parkoviště by mohlo tak dvakrát do týdne sloužit při pohřbech pro návštěvníky blízké kapličky a hřbitova. To by nám hodně pomohlo, protože víme, že pozůstalí dnes parkují všude a stojí po obou stranách silnice," nastínil místostarosta. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko