JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Při výběru mateřské školy nastane změna. Začnou platit spádové obvody

Zpravodajství   (10.02.2017)

Jičín - Rodiče dětí už nebudou mít tolik volnosti při výběru mateřské školy jako dosud. V Jičíně začnou letos poprvé platit takzvané spádové obvody. Do předškolního zařízení by tak měli rodiče přihlásit dítě podle místa bydliště, stejně jako tomu je v případě základních škol.

Zřízení školských obvodů zavádí novela školského zákona, radní proto připravili seznam pěti obvodů, který předloží příští měsíc ke schválení městskému zastupitelstvu.

"Zavedení této změny neznamená, že rodiče už nemohou dát dítě do jiné školky než jen podle příslušné spádové oblasti. Pouze se může stát, že jejich dítě bude v jiné školce z důvodu naplněné kapacity odmítnuto, zatímco ve spádové školce mají jistotu, že tam dítě přijmou. Spádové obvody se ale nově týkají pouze pětiletých dětí. Věková hranice se bude postupně v dalších letech snižovat až do roku 2020, kdy se spádové obvody budou týkat i dvouletých dětí," konstatuje místostarosta Petr Hamáček.

Radnice se neobává, že by došlo k nějakému chaosu nebo konfliktním situacím. "Už dnes většina dětí chodí přirozeně do spádové školky. Nestává se, že bychom měli velký převis poptávky na některou školku. Nedochází k odmítnutí formou správního řízení. Konfliktní situaci se ředitelky snaží preventivně zabránit včasnou komunikací s rodiči. Předpokládám, že stejná praxe bude i po zavedení spádových obvodů," míní Hamáček.

Letošní zápisy dětí do mateřských škol se v Jičíně uskuteční v jednom dni, a to 9. května. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko