JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Pochod Českým rájem - Putování za Rumcajsem je letos připraven na sobotu 25. března

Zpravodajství   (15.03.2017)

Jičín - 51. ročník Pochodu Českým rájem - Putování za Rumcajsem se letos uskuteční v sobotu 25. března. Turisté budou opět startovat z nádvoří jičínského zámku od 6 do 10 hodin, zpět do cíle by měli dorazit do 18 hodin. Na výběr budou trasy pro děti a rodiny s kočárky dlouhé 4, 6 a 8 km, pro dospělé pak 13, 21, 35 a 50 km a pro cyklisty 25, 45 a 70 km.

Dětské trasy opět zpestří tvůrčí a sportovní aktivity a pamlsky. Trasy 4 a 6 km tentokrát vedou na hráz rybníka Šibeňák, kde se rozdělí, kratší vede k aquacentru, delší pak přes Hádek do lodžie. Osmikilometrové putování bude směřovat ke Knížeti a přes zahrádkářské kolonie na Milohlídku, pod Zebín a do lodžie.

"Oproti předchozím ročníkům se děti budou vracet do Jičína jedním směrem, od Valdštejnské lodžie. Na dospělé čekají trasy 13, 21, 35 a 50 kilometrů, které vedou z Jičína do různých stran. 13kilometrová trasa směřuje na Podůlší, 21kilometrová na Velišský hřbet, 35 a 50kilometrová na Kumburk, 50kilometrová trasa dokonce obejde jižní část Jičínska. Cyklisté, kteří mají start z arkádového nádvoří, se mohou projet na trasách dlouhých 25, 45 a 70 kilometrů. Na průběžných kontrolách pochodníci získají otisk razítka s motivem Rumcajse a čaj, v cíli krásný účastnický list, čaj a připraven je doprovodný program. Slavnostní zahájení proběhne v 9 hodin. Přijďte s námi oslavit letošní 50. Rumcajsovy narozeniny," zve na letošní pochod Jan Kaiser, předseda KČT Jičín. (ip)

Podrobnosti o pochodu zde

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského