JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Lidé si rozhodnou, které hřiště město vylepší

Zpravodajství   (17.02.2017)

Hořice - Obyvatelé Hořic mají v nadcházejících dnech příležitost ovlivnit, které dětské hřiště letos radnice zmodernizuje, případně vybuduje zcela nové. Radnice totiž vyhlásila anketu, ve které chce přimět veřejnost, aby se zapojila do výběru nejvhodnější lokality.

"Od spolku Pár přátel, který v minulých dnech pořádal v Hořicích benefiční akci Hořický benefiční galavečer aneb Hořičáci dětem, jsme obdrželi finanční dar přesahující padesát devět tisíc korun. Peníze jsme dostali na obnovu nebo vybudování dětského hřiště," říká hořický starosta Aleš Svoboda a dodává, že radnice se rozhodla v souvislosti s využitím peněz vyhlásit anketu.

Hlasující mají na výběr ze čtyř doporučených lokalit, jde o stávající hřiště, z nichž jedno by se tak mohlo dočkat výraznějšího vylepšení nebo rozšíření. Jde o lokalitu Smetanovy sady, dále o lokalitu pod hasičskou zbrojnicí, kde by mohlo dojít k rozšíření stávajícího herního koutku o workoutové hřiště pro dospívající mládež. Radnice vytipovala také prostranství před bytovými domy "ZEZ" v blízkosti nové zástavby v ulici K. Kofránka a koupaliště Dachovy, kde navrhuje rozšíření stávajícího dětského koutku s přírodními herními prvky. Hlasující mohou také doporučit jednu lokalitu podle vlastního výběru.

"Aby šlo o smysluplnou investici, podpoříme ji také penězi z rozpočtu města. Podíl města by se mohl pohybovat kolem 150 až 200 tisíc korun, záleží na záměru," zdůraznil Svoboda.

Anketa potrvá do 10. března a podněty mohou lidé do té doby zasílat na e-mailovou adresu městského úřadu nebo je zanechat v městském informačním centru. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského