JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Do informačních center přišlo loni víc turistů. Nejvíc jich bylo v Jičíně

Zpravodajství   (21.03.2017)

Jičínsko - Jako mimořádný z hlediska návštěvnosti hodnotí loňský rok jičínské informační centrum. Obsloužilo totiž 111.637 příchozích, kteří se na pracovníky obrátili s žádostí o radu, informaci či kvůli předprodeji vstupenek.

"Proti roku 2015 je to nárůst o více než 13 tisíc osob, což znamená, že v Jičíně máme jedno z nejnavštěvovanějších íček v celé republice," uvádí Jakub Šeps z jičínského informačního centra. Telefonicky či mailem zde zodpověděli dalších 4900 dotazů a stoupá zájem i o komunikaci na sociálních sítích, na Facebooku atakuje profil MICu hranici 1300. Úspěch slavily nové suvenýry s motivem Rumcajse jako plecháčky či omalovánky, v prosinci si infocentrum nadělilo nový turistický deník s motivem Valdické brány. Rušno bude v městském informačním centru i letos, začne rekonstrukce původních prostor v podloubí zámku a chystá se i řada akcí, které by do Jičína měly přilákat další návštěvníky, například v souvislosti s 50. narozeninami loupežníka Rumcajse.

Zvýšený zájem o služby zaznamenali také v informačním centru v Hořicích. V roce 2015 přišlo 32 tisíc návštěvníků a zodpovězeno bylo dalších 2800 dotazů, v roce 2016 už to bylo 33.900 klientů a dalších 3500 lidí projevilo zájem o služby telefonicky či mailem. Loni byla v Hořicích otevřena dětská naučná trubičková stezka ve spolupráci se Spolkem výrobců hořických trubiček, kterou navštívilo a trubičkovým znalcem se stalo na 600 dětí. "Novinkou byla také hra Geofun, což je netradiční mobilní průvodce po hořických sochách, kdy se návštěvník stane studentem sochařsko-kamenické školy a jeho učitelem je sám Mořic Černil, a velkému zájmu se také těšila pátračka Hořický quest samá socha jest," uvedla Michaela Bělinová z hořického infocentra. Sběratele turistických vizitek pak potěšila nová vizitka Smetanových sadů, nového motivu se dočkala vizitka Masarykovy věže samostatnosti a velkým hitem se stal turistický deník s motivem koupaliště Dachova. "Vydali jsme i edici sedmi nových pohledů, které mají také velký úspěch. Sortiment zboží jsme rozšířili i o mýdla paní Chmatilové z Hořic se značkou Regionální produkt a o kapesníky zdejšího podniku Mileta, což přivítali jak návštěvníci města, tak obyvatelé," doplnila Bělinová. Na letošní sezonu se chystá nový průvodce k vycházkovému okruhu městem s barevnými fotografiemi, na trubičkové stezce pak přibudou interaktivní prvky a děti se mohou těšit na omalovánky s pohádkovými postavičkami Andělkou Spásnou a Honzou Vševímem.

Na městské informační centrum v Sobotce se loni obrátilo téměř 15.000 návštěvníků, což bylo obdobné jako v uplynulých třech letech. "Pouze došlo k mírnému nárůstu návštěvníků ze zahraničí," uvedla Radka Vokounová z tamního informačního centra s tím, že se návštěvníci mohou opět těšit na tradiční akce jako Šrámkova Sobotka, Třešňový jarmark, Sobotecký jarmark, programy na zámku Humprecht a v Šolcově statku, z dárkových předmětů pak na výrobky firmy Bohemia cosmetics s logem Sobotky a novou publikaci o městské heraldice.

Novopacké informační centrum navštívilo loni 6091 zájemců a zodpovězeno bylo dalších 246 dotazů, což je srovnatelné s předchozím rokem 2015, kdy zde zaznamenali 6104 návštěvníků a 343 distančních dotazů. K informacím o možnostech ubytování, dopravy, stravování a turistickým tipům mohli v Nové Pace klientům nabídnout i nové publikace Drahé kameny z klenotnice, Betlémy a betlémáři z Novopacka a Rady začínajícím betlémářům. "Pro rok 2017 máme v plánu připravit pro turisty naučný okruh o novopackých sochách, nabídneme poznávací okruh po Pace, zakončený návštěvou kostela Nanebevzetí Panny Marie nebo řeckokatolického kostelíka z Podkarpatské Rusi," uvádějí Magdalena Kuldová a Iveta Mečířová z novopackého infocentra. Návštěvníkům chtějí také přiblížit broušení kamenů a nabídnout nové propagační materiály o Nové Pace, v plánu je vydání turistické známky a vizitky Suchardova domu či dvou sběratelských karet Klubu českých turistů. (ip)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského