JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

S úklidem sněhu v Nové Pace musely pomoct posily a také soukromé firmy

Zpravodajství   (17.02.2017)

Nová Paka - K boji s nebývalými přívaly sněhu musely Technické služby v Nové Pace povolat posily. Pomohli jednak bývalí zaměstnanci ve výslužbě, jednak soukromé stavební firmy, které odvážely hromady vyhrnutého sněhu z ulic. Přesto se Technické služby nevyhnuly kritice, kterou jí adresovali nespokojení obyvatelé.

"Pamatuju hodně zim, ale letos je úklid sněhu v Nové Pace katastrofální. Ve čtvrti Slovany byly ulice protažené, ale je tam spousta starých lidí, ke kterým jezdí pečovatelská služba. Pokud tam zastaví auto, protože nemá jinou možnost, komunikace je na dlouhou dobu neprůjezdná," poukázal při posledním zasedání zastupitelů Josef Horák. Také se mu nelíbila situace u základní školy na sídlišti, kde panuje v Husitské ulici čilý provoz.

Ředitel Technických služeb Jiří Bičiště se domnívá, že byla situace logisticky zvládnuta správně, problémem je ale při takto mimořádné zimě kapacita techniky. "Vnímal jsem, že spousta občanů je nespokojena, ale musím za zaměstnance Technických služeb konstatovat, že jsme udělali maximum, abychom dopady zmírnili. Máme na celou Novou Paku a jedenáct osad k dispozici čtyři traktory s radlicemi, dvě multikáry a dva nakladače."

"Povolali jsme také některé bývalé zaměstnance na pomoc na noc, a když byla situace nejkritičtější, požádal jsem vedení města, aby uvolnilo peníze na odvoz sněhu. Pomáhala nám firma Nadoz a firma pana Kobra, bez nich bychom to nezvládli, protože buď vyhrnujeme, nebo uklízíme," řekl Bičiště. Na úklid sněhu radnice uvolnila mimořádně téměř půl milionu korun.

Podle místostarosty Pavla Bouchnera komplikují situaci řidiči, kteří brání v průjezdu techniky a odhrnování sněhu. V úzkých ulicích pak není možné s radlicí ani projet a musí se tam později s multikárou. "Problém vidím v tom, že za poslední roky přibylo vozidel a neukázněných řidičů, kteří se postaví všude. Technika se tam pak nedostane. Zatímco dřív traktorista objel svoje kolečko za směnu třikrát, dnes mu to trvá déle, takže se tam dostane třeba jednou. Když chumelí několik hodin v kuse, tak to samozřejmě nestačí," míní Bouchner. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského