JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Z 33 stížností byla jen jedna částečně oprávněná

Zpravodajství   (24.02.2017)

Jičín - Z třiatřiceti stížností, které vloni obdržel od lidí městský úřad, byla pouze jedna oprávněná, a navíc jen částečně. Vyplývá to ze statistiky odboru správních agend, kterou zveřejnil starosta Jičína Jan Malý.

"Za minulý rok jsme zaznamenali také dvě petice. Jedna z nich se týkala hudebních produkcí v restauraci a druhá hlasitého projevu hus, na které si stěžovali sousedé chovatele v Popovicích. Ukazuje se, že jednou z častých pohnutek ke stížnostem je právě rušení klidu. Lidé si mohou stěžovat, což také činí, a my v reakci na to přijímáme opatření z pohledu městské policie," sdělil starosta. Podle něj jde většinou o páteční a sobotní večery, kdy dochází k větší koncentraci hudebních produkcí.

Celkový počet stížností je podle mluvčí radnice Magdalény Doležalové nižší než v roce předcházejícím. Předloni úřad zaznamenal čtyřicet šest stížností.

Lidé si nejčastěji stěžují na rozhodnutí a na činnost úředníků městských odborů, příčinou jsou také časté sousedské spory, například kvůli hluku, štěkotu psů nebo porušování nočního klidu. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko