JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Nová Paka žádá o peníze pro děti

Zpravodajství   (03.03.2017)

Nová Paka - Peníze z fondů Evropské unie na přeshraniční spolupráci by měly Nové Pace pomoci s financováním několika kulturních a vzdělávacích akcí. Počítá s tím projekt Kultura a spolupráce se vyplatí nám všem, který Nová Paka připravila společně s partnerskými Bohuslavicemi nad Metují a družebním městem Pieszyce v Polsku.

"Projekt zahrnuje společné aktivity našeho města, družebního města Pieszyce a Bohuslavic. Nám slouží k pokrytí nákladů u akcí typu Časostroj a dalších akcí pro děti," informoval packý místostarosta Milan Pospíšil. "Na naší straně se jedná o spolufinancování ve výši sedmi tisíc eur, což je v přepočtu asi 190 tisíc korun." Tato částka tvoří asi deset procent z kalkulovaných nákladů, devadesát procent má pokrýt dotace.

Mezi akcemi určenými k financování jsou například následující tři ročníky vzdělávacího projektu Časostroj pro české a polské účastníky, kteří si budou moci při putováním po vyznačené trase oživit své znalosti o Nové Pace a její historii. Cestou budou moci potkat bytosti v historickém oblečení, vyzkoušet si různé dovednosti z dřívějších dob, například si upéct placku na ohni, vyrobit si zázračný lektvar nebo si zhotovit výrobek z drátků a provázků.

Další akcí je zimní setkání dětí v Nové Pace se společným lyžováním, plaváním, bruslením, návštěvou Bozkovských jeskyní a dalšími aktivitami nebo Vánoční ladění, jehož náplň budou tvořit workshopy zaměřené na výrobu tradičních vánočních dekorací a pečiva a zároveň budou představeny účastníkům vánoční lidové tradice ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Nová Paka.

Děti a učitelé pak v rámci projektu odcestují v následujících letech na několik akcí v partnerských městech. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko