JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Rekonstrukce školy v Kopidlně začala od střechy

Zpravodajství   (03.03.2017)

Kopidlno - Měsíce improvizovaného provozu kvůli probíhající rekonstrukci střechy, stropů a elektroinstalace v nejvyšším podlaží hlavní budovy základní školy mají za sebou žáci a učitelé v Kopidlně. Stavební práce, které začaly už před letními prázdninami, probíhaly i v prvním pololetí školního roku.

"Každá taková akce je týmovou prací spousty lidí. Jsem moc rád, že se to podařilo, protože rekonstruovat část budovy za provozu, to bychom do budoucna nechtěli opakovat. Ani sami jsme možná netušili, jaký zásah do chodu školy to bude. Střídala se tady na stavbě spousta profesí. Rád bych vyjádřil poděkování kolegyním i dětem, protože situaci zvládly bez toho, aby nějak zásadně narušila výuku," vyslovil se při slavnostním předání stavby ředitel školy Pavel Berný. "Přál bych si, aby rekonstrukce budovy pokračovala a za pár let jsme se sešli s tím, že je celá opravená tak, jako tomu je nyní v nejvyšším podlaží," dodal Berný.

Město v minulosti rekonstruovalo nebo modernizovalo ostatní části areálu základní a mateřské školy, hlavní historická budova v ulici Tomáše Svobody však dlouho zůstávala bez zásadního zásahu. Do budoucna by se to mělo změnit a právě rekonstrukce střechy a stropů v nejvyšším podlaží obnovu staré budovy odstartovala.

"Je to první vlaštovka na této školní budově, která velmi nutně potřebuje rekonstrukci a nemůžeme ji dále odkládat. Celkové náklady této akce byly kolem 6,5 milionu korun a jsem ráda, že se podařilo rekonstrukci zvládnout do pololetí. Vyučující museli zvládnout výuku i ve ztížených podmínkách, ale opakovat bychom to nechtěli. Pokud bude rekonstrukce pokračovat, pak jedině tak, že budovu vystěhujeme do náhradních prostor," potvrdila starostka Hana Masáková. Větší část investice zaplatil Královéhradecký kraj, který přispěl čtyřmi miliony korun.

Do budoucna má město další plány, chce například rekonstruovat školní dílny i jednotlivé učebny, vše se ale bude odvíjet od možností dotačních programů. Pokud se podaří obnova interiérů, přijít by mohla na řadu i fasáda a výměna oken. Dlouhodobou bolestí je také stále nedostavěný spojovací koridor se šatnami mezi školou a přilehlou sportovní halou.

Podle starostky se radnice snaží získat dotační prostředky z programů několika ministerstev, mnohdy ale stojí v cestě velmi problematické podmínky. "Chtěli jsme žádat například o dotaci na zateplení a výměnu oken. Bohužel dotační titul by nás nutil vybudovat rekuperaci v celé budově. To jsou investice navíc, prodražilo by to projekt, a dotace by mohla dosáhnout maximálně 45 procent. To jsou neúnosné podmínky, proto jsme od této možnosti ustoupili a snažíme se hledat jiné cesty," uvedla starostka. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko