JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Radnice v Jičíně a v Hořicích zvou dobrovolníky, aby pomohli s úklidem

Zpravodajství   (31.03.2017)

Jičín, Hořice - Alespoň jeden den v roce má v ulicích měst i v jejich okrajových částech probíhat důkladný úklid, z opuštěných zákoutí zmizí třeba vyhozené kusy nábytku, domácí spotřebiče, pneumatiky, pohozené lahve nebo hromady plastu a papíru. Radnice vyzývají dobrovolníky, aby jim 8. dubna s úklidem měst pomohli.

"Už poněkolikáté se v Jičíně zapojíme do ekologické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. Budeme rádi, když se veřejnost zapojí a pomůže s úklidem prostranství a černých skládek. Obyvatelé v Jičíně mohou současně v rámci této akce využít po městě rozmístěných velkoobjemových kontejnerů k jarní očistě svých zahrad," oznámil místostarosta Jičína Jan Jiřička.

Úklidová akce druhou dubnovou sobotu proběhne nejen v Jičíně, ale i na dalších místech regionu. V Jičíně se dobrovolníci mohou sejít ráno v půl deváté u parkoviště městského úřadu na Žižkově náměstí a také u stavidla na hrázi rybníka Šibeňák.

Například v Hořicích startuje úklid veřejných ploch rovněž na dvou místech: v půl deváté ráno před obchodem Hruška u bývalého podniku ZEZ a v devět hodin u domova pro seniory.

Rukavice a pytle na sběr odpadu obdrží lidé na všech místech zdarma od organizátorů, stejně tak instrukce pro případ, že by narazili na nebezpečný odpad.

V Hořicích je připraveno několik tras, mimo jiné na Březovice, Svatogothardskou Lhotu, dále na Chvalinu a Mohejlík. Počítá se rovněž s plošným úklidem sochařského parku za domovem důchodců a území podél cyklostezky ve směru k dachovskému koupališti. V Hořicích budou navíc v dalších dnech uklízet město také žáci a studenti místních škol.

V Jičíně bude akce pouze jednodenní, přičemž loni se tam podařilo nasbírat asi 700 kilogramů nepořádku. "Zapojit se může každý, buď jako dobrovolník přiložit ruku k dílu, nebo jako sponzor, a finančně či materiálově tuto aktivitu podpořit," vyzývá na webu města vedoucí jičínského odboru životního prostředí Jana Mušková. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka