JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Záchrana radnice stála přes jeden a čtvrt milionu

Zpravodajství   (10.03.2017)

Železnice - Záchrana budovy historické radnice v centru Železnice je u konce, dosavadní náklady se vyšplhaly na 1,34 milionu korun. Vedení obce plánuje ještě restaurování nástěnných maleb v obřadní síni. Restaurátorské práce se uskuteční letos. Provoz městského úřadu je jinak opět bez jakýchkoliv omezení.

Poměrně rozsáhlá oprava radnice, která je kulturní památkou a byla postavena ve 20. letech devatenáctého století v empírovém stylu, probíhala převážně v loňském roce. Řemeslníci sanovali především rozpadající se dřevěné konstrukce. Na financování se podílel také Královéhradecký kraj, a hlavně ministerstvo kultury z programu regenerace městských památkových rezervací a zón ve výši téměř 540 tisíc korun. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko