JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičínský biograf střídá dočasně adresu

Zpravodajství   (10.03.2017)

Jičín - Vybavení z promítací kabiny a z dalších prostor jičínského biografu Český ráj technici stěhují do kulturního domu ve Valdicích. Právě tam bude od začátku dubna zahájen opětovný provoz kina, jako náhrada za dočasně pozastavené promítání v Jičíně.

Biograf Český ráj totiž v minulých dnech obsadili stavbaři, kteří bezmála pětadevadesát let starou budovu kompletně zrekonstruují a zároveň jí zčásti vrátí podobu z dvacátých let minulého století. Fasáda zvenčí by měla mít původní vzhled z roku 1923. "Náhradní promítání v průběhu letošního a také části příštího roku bude probíhat v kině ve valdickém kulturním domě. První projekci v prostorách ve Valdicích plánujeme na 1. dubna, promítání bychom rádi zahájili novým českým filmem Masaryk," řekl vedoucí jičínského biografu Český ráj Michal Miškovský. I přes provizorní podmínky budou mít diváci ve Valdicích podobné zázemí jako v Jičíně, neboť spolu s promítací technikou se do kulturního domu přestěhoval také bar s občerstvením. Další možnosti občerstvení nabízí i restaurační zařízení, které je součástí valdického kulturního domu. Rozsáhlá rekonstrukce jičínského kina si vyžádá zhruba 35 milionů korun a s jejím dokončením se počítá na přelomu jara a léta 2018. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka