JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Investice za 70 milionů vylepší v Lázních Bělohradě kvalitu vody

Zpravodajství   (10.03.2017)

Lázně Bělohrad - Až na 70 milionů korun se odhadují náklady na modernizaci úpravny pitné vody v Lázních Bělohradě, což by mělo přispět k lepší kvalitě vody a také k efektivnějšímu provozu. Bělohradská úpravna přitom zásobuje nejen obyvatele lázeňského města, ale také několika dalších obcí, včetně Jičína.

Rekonstrukce budovy a výměna technologií, které pocházejí ze sedmdesátých let minulého století, by mohly být zahájeny v průběhu příštího roku. O záměru informovala Vodohospodářská a obchodní společnost v Jičíně s tím, že až polovinu všech výdajů může pokrýt dotace ze státního fondu životního prostředí.

"Pokud se nám podaří dotaci získat, požádáme o stavební povolení a budeme soutěžit dodavatele. Se stavbou by se reálně mohlo začít už v příštím roce," oznámil v tiskové zprávě ředitel jičínských vodáren Richard Smutný.

Díky rekonstrukci by se také lépe využila kapacita vrtů a také zefektivnil provoz úpravy a investice by měla vliv i na jakost vody, například obsah železa.

Součástí projektu bude i úprava technologie na čerpací stanici v Mlázovicích, kde se napojují na skupinový vodovod Jičín další zdroje. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského