JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Nedostatek parkovacích míst u školy řeší Stará Paka rozšířením silnice

Zpravodajství   (10.03.2017)

Stará Paka - Narůstající nouzi o plochy k parkování v centru obce by mělo do budoucna vyřešit rozšíření komunikace u základní školy. Zastupitelé se rozhodli v těchto místech rozšířit ulici Komenského tak, aby při okraji silnice vznikla nová parkovací místa.

"Vzniknout by mělo asi třicet parkovacích míst plus ještě dvě místa pro tělesně postižené. Vyhrazené místo pro invalidy by bylo nad lampou nejblíž u školky a také v místě, kde zajíždí zásobování do školy. Tam je někdy problém se stočit s nákladním autem, ale pokud tam bude vyhrazené místo, nebude využíváno tak často jako nyní," naznačil starosta Staré Paky Josef Dlabola. Nově vzniklá parkovací místa mají být podélná s tím, že v dolní části ulice, kde se komunikace rozšiřuje, pak budou moci řidiči parkovat auta proti sobě.

Nové parkoviště by mělo zároveň vyřešit problém s parkováním u sousedícího obecního úřadu na opačné straně, kde odstavují vozidla zaměstnanci nebo návštěvníci školy, čímž tamní parkoviště blokují třeba lidem, kteří si potřebují něco vyřídit na poště nebo na úřadě. Před nedávnem kvůli tomu začali zastupitelé uvažovat i o nějaké formě časového omezení pro využívání stávajícího parkoviště u obecního úřadu. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Košťátko