JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

V historickém domě na náměstí Jičín vybuduje kanceláře a podkrovní byt

Zpravodajství   (05.04.2017)

Jičín - Kanceláře a ubytování pro příležitostné návštěvníky Jičína z řad umělců či přednášejících hodlá město vybudovat v horním patře jednoho z nejstarších domů na Valdštejnově náměstí. Doposud prázdné prostory takzvaného Regentského domu naproti zámku tím získají nové využití.

"V minulém roce jsme prostory nabízeli k využití formou sociálního podniku. Jeden projekt nakonec nedopadl a žádná jiná závazná nabídka na pronájem se neobjevila. V té době se už ale diskutovala i potřeba vhodného místa pro pracovníky Kulturních zařízení města, která sídlí v Masarykově divadle. Jenže poté, co město od sokolů budovu divadla koupilo, jsme některé kanceláře museli opustit. Nově bychom je chtěli vybudovat právě v Regentském domě, kde už sídlí také středisko K-klub," vysvětluje jičínský místostarosta Petr Hamáček.

Historický dům, který prošel nedávno kompletní rekonstrukcí, tak během letních měsíců znovu obsadí stavbaři. Vítězem veřejné zakázky se stala firma DKK stav, když nabídla nejnižší cenu 2,24 milionu korun bez daně. Práce by měly probíhat v průběhu května, června a července, a to v souladu s požadavky památkářů. "V praxi to znamená, že se interiéru vrátí původní podoba," poznamenal Hamáček.

Zakázka se podle radních týká celkové stavební úpravy interiéru druhého nadzemního podlaží včetně vytápění, vzduchotechniky, plynovodu a elektroinstalace. Dále bude opravena vstupní chodba, zádveří prvního nadzemního podlaží a schodiště.

"V nově upravených prostorách, které jsou dlouhodobě nevyužité, bude mít kancelář ekonomické oddělení Kulturních zařízení města. Část využije také K-klub, který tím získá podkrovní byt pro ubytování účastníků různých akcí. V domě vznikne také zázemí pro účinkující, kteří v Jičíně vystupují v rámci pohádkového festivalu nebo Valdštejnských slavností," upřesnil místostarosta. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka