JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Projekt na parkoviště u novopackého bazénu je připravený. Zatím jako rezerva

Zpravodajství   (07.04.2017)

Nová Paka - Kvůli předchozím stížnostem na problémy s parkováním po otevření plaveckého bazénu připravila novopacká radnice projekt na stavbu nového parkoviště. Zatím ale nejspíš zůstane v šuplíku jako rezerva, pokud by se situace v lokalitě dramaticky zhoršila.

"Máme připravený projekt až na dvacet nových parkovacích míst u bazénu. Shodli jsme se na tom, že jakmile by nastal nějaký větší problém s parkováním, začneme situaci řešit stavbou nového parkoviště. Zatím jsme ale nevyhodnotili situaci jako kritickou," konstatuje místostarosta města Pavel Bouchner.

V ulici O. Číly už za první měsíce provozu bazénu zaznamenala radnice několik stížností a žádostí o řešení tamních parkovacích míst. Ke konfliktům dochází zejména proto, že přímo naproti bazénu stojí panelové domy, jejichž parkoviště návštěvníci bazénu často využívají. K dispozici jsou ale poblíž i další parkoviště.

"Nemyslíme si, že jsou zatím s parkováním kritické problémy. Máme tam parkoviště u tělocvičny, pod ním je menší parkoviště a ještě kousek níž u hřiště je další parkoviště. Samozřejmě se občas stane, že o víkendu probíhá třeba basketbalový turnaj v hale a sjede se tam spousta cizích účastníků. Ti pak zaberou i parkoviště u věžáků, což se samozřejmě nelíbí místním obyvatelům, kteří nemají kde zaparkovat. Myslím si ale, že se to děje opravdu jen nárazově, není to problém trvalého rázu. Za normální situace nečiní provoz bazénu z hlediska parkování potíže. Řada místních lidí dochází na plavání i pěšky," míní místostarosta. Připouští ale, že si občas někdo z obyvatel tamních panelových domů na snížený komfort parkování, který vyplývá z provozu bazénu, postěžuje.

"Lidé z tamních domů si v minulosti zvykli, že mají tři menší parkoviště pro sebe, na druhou stranu si myslím, že přímo na sídlišti také není situace taková, že by všichni měli jisté parkování přímo před domem," konstatuje Bouchner.

V minulosti radnice řešila i žádost místních obyvatel, aby parkoviště u bytového domu čp. 1546 poblíž bazénu vyhradila pouze pro tamní rezidenty. Městský silniční výbor ale žádost zamítl.

"Promluvili jsme si i s personálem bazénu, který by se měl snažit parkovat spíše na parkovišti dole u hřiště, aby horní parkoviště zůstávala volná pro návštěvníky bazénu. Věřím proto, že parkování se stabilizovalo a situace není tak vážná, abychom tam museli hned investovat do nového parkoviště," uvedl místostarosta. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského