JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Fotbalové hřiště čeká obnova i bez dotace

Zpravodajství   (17.03.2017)

Hořice - Pravděpodobně i bez dotace se město letos pustí do obnovy fotbalového hřiště na Gothardě. Podle radních by se místo původně plánované rekonstrukce samotné hrací plochy mohly stavební práce dotknout například kabin.

"V minulých dnech jsme vysoutěžili dodavatele na rekonstrukci hlavního a tréninkového hřiště, ale současně s tím jsme obdrželi informaci, že dotaci na tuto akci nezískáme. Přesto ale počítáme s tím, že peníze, které jsou v rozpočtu na letošní rok připravené, do fotbalového hřiště vložíme. Na schůzce s fotbalovým klubem musíme ale dohodnout novou strategii," řekl hořický starosta Aleš Svoboda.

Radnice na sportovní stánek na Gothardě vyčlenila v rozpočtu zhruba tři miliony korun. Podle starosty je tam zatím nadále ponechá, mimo jiné i kvůli tomu, že se třeba dodatečně podaří dotaci získat, pokud některé jiné město nevyužije možnost čerpání peněz. "Šance získat dotaci je sice už naprosto minimální, ale i přesto nemáme v úmyslu rekonstrukci fotbalového stadionu zcela zrušit. Je možné, že letos zahájíme první etapu, která by místo hrací plochy zahrnula kabiny. Příští rok by pak byla třeba i větší šance dotaci získat. Se zástupci fotbalového klubu o tom budeme ještě podrobně jednat," zdůraznil starosta.

Vysoutěžená cena obnovy hrací plochy vyšla na necelých 5,2 milionu korun bez daně. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka