JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

O výstavbě podél Cidliny chce mít Jičín jasno

Zpravodajství   (17.03.2017)

Jičín - Jasnou představu o budoucím využití břehů Cidliny chce mít vedení města, které si proto nechalo zpracovat studii. Ta by měla vyjasnit například možnosti budoucí zástavby podél řeky, která prochází městem.

"Je dobré mít podklad, který se týká rozhodování o plochách změn v regulačním a územním plánu a samozřejmě také případných stavebních záměrů, které jsou v kontaktu s Cidlinou," uvedl jičínský místostarosta Jan Jiřička.

Radnice tak chce zajistit jednotný přístup k břehům řeky pro celé město. "Měli bychom mít jasnou a ucelenou koncepci, abychom třeba případné žádosti o nějaké stavební záměry neřešili nahodile a individuálně. Rozhodnutí, která se týkají prostor břehů, by měla být opřená o koncepční materiál," tvrdí radní.

Radnice by chtěla mít k dispozici podobný dokument, jaký si nechala zpracovat Praha, s přihlédnutím k lokálním specifikům Jičína. Materiál by měl řešit koncepci nivy Cidliny od Bílého mlýna až po soutok s Porákem v Čejkovicích, přibližně v délce čtyř kilometrů. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka