JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičín zváží případný prodej parkovacích stání

Zpravodajství   (17.03.2017)

Jičín - Výstavbu a následný prodej parkovacích stání zvažuje radnice v Jičíně, která by tak chtěla řešit neutěšenou situaci kolem nedostatku odstavných ploch pro osobní automobily v lokalitě největšího jičínského sídliště na Novém Městě.

Radní k těmto úvahám přivedly výsledky nedávné ankety, jejímž prostřednictvím se obyvatel sídliště dotazovali, jaký typ parkování by upřednostnili.

"Parkování je jedním z problémů, které místní pociťují. Na sídlišti se totiž nedostává míst, kam lidé mohou odstavit svá vozidla. V současném stavu bychom museli řešit místa pro automobily na úkor zeleně. Formou tištěné i elektronické ankety jsme se proto lidí na toto téma vyptávali. Z celkem 121 odpovědí vyplynulo, že víc než dvě třetiny dotázaných by o parkovací stání nebo garáž zájem měly," informoval místostarosta Petr Hamáček.

Lidé si mohli vybrat mezi klasickou garáží a parkovacím stáním. Ve výsledku byly prý preference mírně vyšší pro druhou z těchto možností. "Obyvatelé by spíše upřednostnili vlastnictví stání, a to v cenové hladině do 150 tisíc korun. Maximální vzdálenost od bydliště by pak měla být do pěti set metrů," upřesnil Hamáček.

S výsledky ankety bude radnice nadále pracovat. Podle místostarosty jde o prvotní informace, ze kterých bude město vycházet při plánování budoucí stavby. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Košťátko