JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Mimořádné setkání mistrů motoristického sportu

Zpravodajství   (17.03.2017)

Jičín - Úsměvné i dramatické okamžiky loňské sezony i své dosavadní závodnické kariéry líčili o víkendu v Jičíně přední čeští automobiloví a motocykloví jezdci, kteří přijali pozvání na besedu od místního Automotoklubu Český ráj. Svého druhu ojedinělé setkání nabídlo zajímavé postřehy špičkových závodníků z různých motoristických disciplín.

Posluchačům se tak představili například pětinásobný vítěz Rallye Paříž-Dakar Josef Macháček a evropský autokrosový šampion Václav Fejfar. O pohled do zákulisí, rekapitulaci svých splněných či nesplněných přání nebo o radosti a úskalí spojená s přípravou závodních speciálů se rovněž podělil další evropský autokrosový šampion Otakar Výborný. Hektický svět kočujících motocyklových týmů komentovali loňský a předloňský motocyklový mistr Evropy na přírodních okruzích Marek Červený, který se loni zúčastnil také nejprestižnějšího závodu na světě - GP Macau v Číně, dále motocyklový závodník Kamil Holán, mimo jiné respektovaný účastník legendárních závodů na Isle of Man, a také Petr Bičiště, další úspěšný jezdec na přírodních okruzích, který se loni vypravil také na prestižní závod 24 hodin Le Mans.

"Jsme rádi, že nám vyšly oslovené osobnosti vstříc a do Jičína přijely. A také nás těší, že na besedu přišlo dost lidí, což je pro nás povzbuzením. I na základě této odezvy je tedy poměrně reálné, že bychom mohli pravidelně jednou za rok nebo jednou za dva roky podobné setkání mistrů opakovat," říká za organizátory Dalibor Vik z jičínského automotoklubu, který nyní žije přípravou na další ročník silničních motocyklových závodů Cena města Jičína. Ty se pojedou 10. a 11. června v lokalitě Holínského Předměstí. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského