JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Jičín získal titul Historické město, dostane milion korun

Zpravodajství   (21.04.2017)

Jičín - Titul Historické město získal poprvé Jičín, který se tak po loňské a předloňské finálové účasti v soutěži měst a obcí prosadil na místo nejvyšší. Kromě ocenění si radnice může díky úspěchu připsat také finanční odměnu v hodnotě jednoho milionu korun.

Titul Historické město udělují odborníci za příkladnou péči o památky a užívání dotací na jejich opravu. V pořadí třiadvacátého ročníku soutěže se zúčastnilo bezmála čtyřicet měst a obcí, z nichž porota vybrala čtrnáct krajských finalistů. Jičín v Královéhradeckém kraji vítězí opakovaně už několik let po sobě.

Historické jádro města patří do ochranného pásma městské památkové rezervace, která byla vyhlášena před padesáti lety, a na celém území Jičína se nachází přes sedmdesát kulturních památek, přičemž na obnovu pěti z nich jen loni díky dotacím získalo město pět milionů korun. Další miliony korun investovalo z vlastních zdrojů. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka