JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Čistírny vod otevřou brány

Zpravodajství   (24.03.2017)

Jičínsko - Nahlédnout do útrob největších čistíren odpadních vod v regionu budou mít možnost všichni zájemci, kteří se v pátek 24. března zúčastní komentovaných prohlídek vodárenských areálů v Jičíně, Hořicích a ve Staré Pace. Čističky otevřou na jeden den své brány u příležitosti Mezinárodního dne vody.

"Chceme lidem ukázat, jakým způsobem se voda čistí, a také to, jaké problémy může napáchat olej vylitý třeba doma v kuchyni do dřezu nebo do toalety spláchnuté hygienické potřeby," oznámil ředitel Vodohospodářské a obchodní společnosti v Jičíně Richard Smutný.

Vodárny nabízejí prohlídky svých provozů už třetím rokem a zájem veřejnosti je prý stále větší. Letos budou čistírny odpadních vod přístupné 24. března mezi 13. a 17. hodinou a každou celou hodinu na všech třech místech začínají komentované prohlídky. (jn)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
směnárna Consultour
Reklama
STIHL-HUDEC Sobotka