JičínskoZprávy.CZ - on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko. Regionální informace z kultury a sportu. Provozuje TomTour s.r.o. Jičín, vydavatel týdeníku Nové Noviny.

Chodník v Pražské ulici dožívá

Zpravodajství   (24.03.2017)

Nová Paka - Rekonstrukce by se mohl v budoucnu dočkat další zásadní úsek chodníku podél silnice první třídy v Pražské ulici. Radnice plánuje přeložení letitého dlaždicového chodníku od podniku ZPA až téměř ke kruhovému objezdu u obchodního domu Lidl, kde už je nová zámková dlažba.

"Projektant pro nás připravuje rekonstrukci chodníků v Pražské ulici. Řešíme úsek od Lidlu až nahoru k ZPA. Součástí jsou i chodníky kolem plánovaného kruhového objezdu, který musí postavit Kaufland, což dostal jako podmínku pro povolení stavby obchodního domu. Jestli to bude možné, chtěli bychom tuto akci uplatnit opět na nějakou dotaci," informoval místostarosta města Pavel Bouchner.

Připustil ale, že chodník je místy v takovém stavu, že pravděpodobně bude nutné zajistit alespoň částečnou údržbu i v případě, že by se vhodnou dotaci nepodařilo získat. "Pokud se žádná dotace rýsovat nebude, asi bychom chodník nechali alespoň přeložit Technickými službami, protože je místy hodně rozjetý, některé dlaždice se kývou nebo jsou zapadlé," poukazuje místostarosta. "Některé úseky jsou hodně špatné a rozjeté do trávy, budou se muset udělat obrubníky, aby se chodník znovu nerozjel, pokud tam při údržbě třeba projíždí multikára," naznačil. (zan)

Rozcestník
Provozuje TomTour s.r.o., Husova 152, Jičín,  info(zavináč)jicinskozpravy.cz  ---  Design/kod: P.H. & TomTour  ---  Hosting: Hostujeme.CZ
Úvodní strana
on-line zpravodajství Jičínsko, Hořicko, Novopacko
dnes je 26. 5. 2017
svátek má Filip 
Reklama
IMOFA
Reklama
Akademie Jana Amose Komenského